Liberec - Třinec 4:2Liberec podruhé v sezóně porazil Třinec

46. Roth 2 : 2
47. Urban 3 : 2
59. Víšek 4 : 2

Liberec

Hokejisté Liberce porazili v rámci 14. kola hokejové extraligy na svém ledě Třinec 4:2 a po třech prohrách za sebou se dočkali plného bodového zisku. Bílí Tygři tak navázali na vítězství z úvodního kola a Oceláře pokořili i podruhé v sezóně. Domácí v zápase vedli již 2:0, hosté zásluhou dvou přesných zásahů obránce Vladimíra Rotha dokázali vyrovnat. Vítězný gól ovšem zaznamenal ve 47. minutě liberecký útočník Tomáš Urban, jenž se v zápase prosadil rovněž dvakrát.

Bitka Tomáše Voráčka z Liberce (vpravo) s třineckým Davidem Květoněm.

Začátek utkání vyšel i díky přesilové hře lépe hostům z Třince. Vyslali na gólmana Schwarze několik nebezpečných pokusů, ten si ale poradil. Liberečtí postupně převzali iniciativu a Konrád se musel mít na pozoru proti střelám Jasse a Pospíšila.

Tlak domácích nakonec vyústil ve vedoucí gól. Po závaru na brankovišti dotlačil puk do branky Urban. Následovala série přesilových her Ocelářů, žádnou vážnější šanci si však hosté nevypracovali. První třetinu ještě okořenila boxerská vložka mezi domácím Voráčkem a hostujícím Květoněm.

Druhá třetina začala vlažně a s mnoho nepřesnostmi na obou stranách. Výjimkou byla akce Pospíšila, který v nadějné pozici těsně minul. V polovině utkání šli Bílí Tygři do dvougólového vedení. Víšek vyslal do úniku Jasse, který nadvakrát překonal Konráda. Třinečtí mohli odpovědět v početní výhodě, Bonka i Rotha ale vychytal spolehlivý Schwarz.

Přesilovou hru si zahráli také Severočeši, Nedvědovy nebezpečné střely však kryl Konrád. Hosté se snížení dočkali v závěru druhé části. Polanský vyhrál buly a Roth ostrou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:1.

Třetí dějství začalo náporem Ocelářů, proti Květoňovi dobře zasáhl Schwarz. Vyrovnání se Třinečtí dočkali ve 46. minutě. Adamský výborně vybojoval kotouč, posunul na Rotha a ten podruhé v duelu propálil Schwarze. Liberečtí však přispěchali s bleskovou odpovědí. Nedvěd vyhrál vhazování na Urbana, jenž prostřelil Konráda a vrátil domácím vedení.

Pojistit vedení mohl Pospíšil, ve slibné šanci ale selhal. Hosté to v závěru zkusili bez brankáře, Liberečtí ovšem Třinec do žádného tlaku nepustili a naopak zásluhou Víška sami přidali definitivní pojistku.

14. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 17. Urban (Dušek), 30. Jass (Víšek, Zacha), 47. Urban (P. Nedvěd), 59. Víšek (Čakajík) - 40. Roth (D. Květoň, Polanský), 46. Roth (Adamský). Rozhodčí: Hribik, Wagner - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 12:9, navíc Výtisk (Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4023.
Liberec: Schwarz - Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Ulrych, Čakajík, Říha - Urban, P. Nedvěd, Dušek - Bartek, Vampola, Bulík - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Jass, Zacha, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.
Třinec: Konrád - Krejčí, Galvas, Roth, Linhart, Zíb, Kania, Lojek - Martin Růžička, Bonk, Zagrapan - D. Květoň, Polanský, Adamský - Gorškov, Rákos, Varaďa - Matuš, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.