Slavia - Brno 4:1Slavia dala Kometě lekci z produktivity a v domácí šňůře zápasů neztratila ani bod

6. Sklenář 1 : 0
17. Kolář 2 : 0
20. Skokan 3 : 0
30. Svoboda 3 : 1
42. Šenkeřík 4 : 1

Nebyli lepší, většinu utkání se bránili tlaku hostů, přesto hokejisté Slavie slaví výhru, která je vynesla už na třetí místo v tabulce. Svěřenci Vladimíra Růžičky zdolali v 15. kole Tipsport extraligy Brno 4:1 a v třízápasové šnůře domácích zápasů neztratili ani bod. Kometa naopak po třech předcházejících vítězstvích vyšla naprázdno.

Michal Poletin ze Slavie a střelec David Skokan se radují z gólu proti Kometě Brno.

Tradičně v hojném počtu přijeli fanoušci Komety podpořit svůj tým do libeňské O2 areny, ve které byli nad těmi domácími v převaze. I proto, že část příznivců sešívaných zamířila do Edenu na souběžně hraný fotbalový duel mezi Slavií a Bohemians. „TV demence. Sport fanouškům!!!" vyvěsili slávističtí fanoušci ve svém kotli transparent, kterým jasně dávali najevo svůj nesouhlas s tím, jak si televizní kanály diktují výběr přímých přenosů.

Brno sice začalo aktivně a zatlačilo svého soupeře do jeho obranného pásma, jenže v šesté minutě po rychlém protiútoku vypálil Žejdl a dorážející Sklenář neměl problém překonat gólmana Čiliaka. Kometa přesto dál pokračovala v náporu, jenže vyzrát na brankáře Furcha byl pro ni takřka nemožný problém, zvlášť šance Jana Hrušky a Holce totiž byly stoprocentní.

A tak Slavia, která se musela obejít bez kapitána Kadlece, v sedmnácté minutě podnikla Kolářem další rychlý brejk a posila na měsíční hostování z Pardubic mohla i ve svém druhém utkání za sešívané slavit vstřelený gól. Aby toho nebylo málo, tak v poslední minutě úvodní třetiny se na hranici brankoviště prosadil Sklenář a zasadil hostům třetí ránu.

Od druhého dějství nahradil Čiliaka v brněnské brance Trvaj, dál to byl ale Furch, kdo měl podstatně více práce. Až v polovině utkání na něj našli hosté recept, když v téměř minutu dlouhé dvojnásobné přesilovce vyšachovali bránící se trojlístek domácích a Tomáš Svoboda v poklidu trefil dokrytou branku.

Jenže naděje Brňanů na možný obrat hned v úvodu třetí třetiny pohasly, když Šenkeříkovu střelu Trvaj neudržel v lapačce a kotouč doklouzal za brankovou čáru. Pro slávistického beka šlo o premiérovou trefu v extralize. Kometa sice zbraně nesložila, o pár vteřin později nastřelil Jan Hruška tyčku, ale víc už jí Slavia nepovolila.

Hokejová Tipsport extraliga, 15. kolo
HC Slavia Praha - HC Kometa Brno 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Sklenář (Žejdl), 17. Kolář (Valach), 20. Skokan (P. Jelínek), 42. Šenkeřík - 30. T. Svoboda (Žižka, Kuboš). Rozhodčí: Lacina, Hribik - Ondráček, Komárek. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 5490.
Slavia Praha: Furch - Wharton, Štich, Kolařík, Šenkeřík, Valach, Holub - Kolář, Bednář, Krenželok - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Skokan, P. Jelínek, Poletín - Micka, T. Doležal, Klhůfek. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.
Brno: Čiliak (21. Trvaj) - Kuboš, Žižka, Dujsík, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Dlapa - H. Zohorna, Holec, Jakub Svoboda - T. Svoboda, Němec, J. Káňa II - Dočekal, J. Hruška, Burian - P. Mrázek, Polodna, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.