Dukla - Ostrava 1:0Dukla v ligové předehrávce zdolala Ostravu díky penaltě Malého

59. Malý (penalta) 1 : 0

Fotbalisté Dukly v předehrávce 12. kola první ligy doma porazili Ostravu 1:0 díky penaltě, kterou v druhém poločase proměnil Malý. Pražané tak napravili poslední prohru 0:3 se Spartou a připsali si čtvrté vítězství v sezóně. Baník ukončil třízápasovou ligovou sérii bez porážky a nad celkem z Julisky nedokázal vyhrát ani v pátém střetnutí v nejvyšší soutěži.

Záložník Dukly Patrik Gedeon (vpravo) slaví výhru svého týmu.

Trenér Dukly Luboš Kozel udělal v základní sestavě proti zápasu na Letné dvě změny. Matěj Hanousek nahradil na kraji obrany Vrzala a Pázler v útoku Španěla Néstora.

V úvodu byl aktivnější Baník, který také po deseti minutách poprvé vystřelil na branku, Krautův tvrdý pokus ale Rada vyrazil.

Domácí pak převzali iniciativu, byli častěji u míče, ale směrem dopředu nic zásadního nevymysleli. Ostravští dobře bránili a jejich gólman Pavlenka byl v prvním poločase prakticky bez práce. Krátce po změně

stran předvedl povedenou akci domácí Romera, na jeho centr si v šestnáctce naskočil Mareš, ale hlavou ze slibné pozice zamířil vedle. Vysvobození pro Duklu přišlo v 59. minutě. Ostravský Baránek v pokutovém území fauloval Pospěcha a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Malý.

Nejtěsnější vedení mohl v 78. minutě minutě pojistit Pospěch, který však zblízka napálil jen brankáře Pavlenku a gólově neoslavil své čtvrteční 31. narozeniny. Na druhé straně zblízka odmítl vyrovnání Milosavljev. Ostrava tak venku v lize nevyhrála dvanácté utkání v řadě, její série trvá už od loňského listopadu.

12. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Branka: 59. Malý z pen. Rozhodčí: Kocourek - Pospíšil, Pochylý. ŽK: Romera, Pospěch, Néstor - Sukup, Baránek, Hable, Zawada. Diváci: 2745.
Dukla: Rada - Romera, Vorel, Štetina, Matěj Hanousek - Malý, Gedeon, Marek Hanousek - Pázler (51. Néstor), Pospěch (89. Marek), Mareš (82. Vrzal). Trenér: Kozel.
Ostrava: Pavlenka - Zawada, Frydrych, Baránek, Sukup (68. Stronati) - Hable - Holzer, Foltýn (80. Lukeš), Kraut (71. Kukec), Milosavljev - Fantiš. Trenér: Bernady.