Hradec Králové - Liberec 5:2Hradec Králové opět otočil zápas a porazil Liberec

46. Dej 2 : 2
47. Šimánek 3 : 2
52. Červený 4 : 2
60. Mertl 5 : 2

Hokejisté Hradce Králové zdolali ve 25. kole extraligy Liberec 5:2, přestože po dvou třetinách prohrávali 0:2. Bílí Tygři tak s Mountfieldem ztratili i druhý dobře rozehraný zápas v sezoně. V polovině října totiž vedli doma 6:2 a nakonec prohráli 6:7 v prodloužení.

Brankář Liberce Marcel Melicherčík kryje možnost hradeckého Tomáše Mertla.

Také tentokrát začal mnohem lépe Liberec. Bílí Tygři podporovaní skvělým Melicherčíkem v brance výsledkově ovládli první dvě třetiny. Gólman jim k tomu pomohl několika famózními zákroky. Lapil například samostatný únik domácího centra Mertla či příležitosti Frühaufa a Podlešáka.

Zato hosté byli mnohem údernější. Hned ve čtvrté minutě prokázal kvality střelce zkušený Slovák Bartek. Z pravé strany se trefil do levého horního rohu. Jeho precizní ránu švihem nemohl Kantor chytit.

Hradec se do šancí dostával, ale byl v nich poměrně laxní. Nevyužil ani únik tří hráčů proti jedinému obránci. To Liberec ve druhé třetině rychlý protiútok zvládl. Ve 35. minutě v něm dorazil Valský pokus mladíka Zachy.

V závěru přišla hradecká smršť

Jenže přišla závěrečná část a s ní hradecká smršť. Domácí rozhodli zápas čtyřmi brankami v devíti minutách. K první jim pomohla parádní zbraň elitní formace - přesilovka. Ve 43. minutě ji využil kapitán Šimánek drzým vyjetím zpoza brány.

Také druhý gól padl v početní výhodě, jenže tentokrát v liberecké. Hradecký Dej předvedl sebejistý průnik, který zakončil nechytatelnou střelou do horního rohu. Liberecký kouč Hynek si vzal oddechový čas, jenže nápor Mountfieldu nezastavil. Třetí branku dal opět Šimánek, tentokrát po Kudrnově přihrávce mezi kruhy. A čtvrtou trefu si připsal v 52. minutě Červený. Jeho pokus prolétl Melicherčíkovi pod rukou.

Liberec byl v útlumu, zato Hradec v euforii, v níž duel dohrál. Vítězství ještě navýšil v power play hostů Mertl.

25. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 5:2 (0:1, 0:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 43. Šimánek (Vydarený), 46. Dej (Vydarený), 47. Šimánek (Kudrna), 52. Červený (Mikuš), 60. Mertl (Šimánek) - 4. Bartek (Víšek, Bulík), 35. Valský (Zacha). Rozhodčí: Hodek, Šír - Frodl, Charvát. Vyloučení: 4:4, navíc L. Květoň (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4256.
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Langhammer, L. Květoň - Švagrovský, Knotek, Podlešák - Švihálek, Červený, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Liberec: Melicherčík - Kolmann, Derner, Voráček, Výtisk, Vitásek, Čakajík, Šimek - T. Urban, Nedvěd, Vampola - Bartek, Bulík, Víšek - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Valský, Zacha, J. Vlach. Trenéři: Hynek a M. Černý.