S. Williamsová - Hantuchová 6:3, 6:3Serena Williamsová vyřadila Slovenku Hantuchovou a je v osmifinále

Melbourne

Jako nůž máslem prochází i nadále v Melbourne největší favoritka na vítězství v Australian Open Serena Williamsová ze Spojených států amerických. Pětinásobná vítězka turnaje neztratila znovu ani set, porazila Slovenku Danielu Hantuchovou 6:3 a 6:3 a postoupila do osmifinále.

Americká tenistka Serena Williamsová v zápase proti Slovence Daniele Hantuchové.

Nezaváhal ani vítěz předchozích tří ročníků turnaje Srb Novak Djokovič. Do osmifinále postoupil po třísetové výhře nad Denisem Istominem z Uzbekistánu 6:3, 6:3 a 7:5.

Na turnaji končí v mužské části pavouka dvacátý nasazený Jerzy Janowicz, který ve třech setech podlehl Florianu Mayerovi z Německa. Výraznější potíže s postupem do osmifinále neměl Španěl David Ferrer, který neztratil s Francouzem Jeremym Chardym ani set.

Skvělý obrat se podařil Kevinu Andersonovi s Jihoafrické republiky, který prohrával s Édouardem Rogerem-Vasselinem už 0:2 na sety, ale zápas dokázal otočit. A to i přesto, že v pátém rozhodujícím setu Francouz podával na vítězství v zápase. Anderson se v osmifinále střetne s Čechem Tomášem Berdychem.

Wawrinka (8-Švýc.) - Pospisil (28-Kan.) bez boje
Robredo (17-Šp.) - Gasquet (9-Fr.) 2:6, 7:5, 6:4, 7:6 (8:6)
Fognini (15-It.) - Querrey (USA) 7:5, 6:4, 6:4
Muži - čtyřhra, 1. kolo:
Nieminen, Tursunov (Fin./30-Rus.) - Begemann, Emmrich (Něm./Něm.) 7:6 (7:3), 6:4
Daniele Bracciali, Dolgopolov (It./Ukr.) - Erlich, Ram (Izr./Izr.) 7:6 (7:4), 4:6, 6:3
Dodig, Melo (Chorv./Braz.) - Guccione, Kokkinakis (Austr./Austr.) 7:5, 7:6 (7:5)
Ženy - čtyřhra, 2. kolo:
Kopsová-Jonesová, Spearsová (USA/USA) - Muguruzaová, Santonjaová (Šp./Šp.) 6:4, 7:6 (4)
Sobotní program tenisového grandslamového turnaje Australian Open v Melbourne (začátky v 1:00 SEČ):