Slavia - Třinec 2:3Slavia ani doma nevylepšila bilanci, padla s Třincem, play off se jí vzdaluje

18. Hrňa 0 : 1
18. Kadlec 1 : 1
19. Růžička 1 : 2
32. Růžička 1 : 3
38. Štich 2 : 3

Hokejisté pražské Slavie prohráli ve 49. kole extraligy s Třincem 2:3 a naděje na předkolo play off se jim začíná vzdalovat. Svěřenci staronového reprezentačního kouče Vladimíra Růžičky při návratu na domácí led po

Brankář Slavie Praha Dominik Furch (na ilustračním snímku ze zápasu s Vítkovicemi) body nezachránil.

Skóre se poprvé měnilo až v 18. minutě, kdy Orsava uvolnil mezi kruhy Hrňu, který usměrnil puk za Furchova záda. Hned za 24 sekund bylo vyrovnáno, když se trefil od modré čáry kapitán Slavie Kadlec. Za dalších 48 sekund se radovali znovu Oceláři. Při Valachově trestu se Rothova rána odrazila od zadního mantinelu k Martinu Růžičkovi, který jej bekhendem poslal do odkryté branky.

Slavia se dostala poprvé do početní výhody ve 24. minutě, když Zíb zastavil unikajícího Sklenáře, ale zahrozil naopak na druhé straně Adamský. Při Jelínkově trestu na dvě plus dvě minuty zvýšil Třinec. Furcha z levé strany prostřelil Martin Růžička a do branky Slavie se postavil Svoboda. Slavia vykřesala naději ve 38. minutě, kdy za Hamerlíkem skončilo Štichovo nahození od modré čáry.

V závěrečném dějství nejdříve otestoval Svobodu Adamský, na druhé straně ohrozili Hamerlíka Vladimír Růžička mladší a Klhůfek. Oceláři pak mohli pojistit náskok. Nejdříve ve 46. minutě se dostal do úniku Trončinský, ale efektní zakončením hokejkou mezi nohama na slávistického gólmana nevyzrál. Za minutu a půl se prokličkoval Roth, Valach jej fauloval, ale trestné střílení bývalý slávistický bek neproměnil.

Jedenáctá Slavia se marně snažila vydolovat důležité body v boji o desítku. Do šancí se nedostávala, nepomohla jí ani vyloučení Rotha a Orsavy a 41 sekund dlouhá početní výhoda pěti proti třem. Až v 58. minutě mohl skórovat Tomica, ale ztroskotal na Hamerlíkovi. V závěrečné power play mohl do prázdné branky dovršit hattrick Martin Růžička, ale minul. Pražané v posledních sekundách ale nápor ve vyrovnání neproměnili.

49. kolo hokejové extraligy:
HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Kadlec, 38. Štich (Bednář) - 18. Hrňa (Orsava, Peterek), 19. Martin Růžička (Roth, Polanský), 32. Martin Růžička (Adamský, D. Nosek). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 3180.
Slavia Praha: Furch (32. A. Svoboda) - Kadlec, Štich, Valach, Kolařík (50. Knot), Wharton, Holub - Bednář, Žejdl, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Krenželok, P. Jelínek, J. Doležal - Stránský, Poletín, Klhůfek. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.
Třinec: Hamerlík - Roth, Galvas, Trončinský, Linhart, D. Nosek, Zíb - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, V. Polák - D. Květoň, Rákos, Rufer - Peterek, Hrňa. Trenéři: Kalous a Varaďa.