Bohemians 1905 - Sparta 1:2Klokany znovu popravil Lafata a Sparta dál vévodí ligové tabulce

24. Hušbauer 0 : 1
29. Holek (vlastní) 1 : 1
73. Lafata 1 : 2

Poslední hostil prvního a favorit se nakonec v Ďolíčku prosadil. Fotbalisté Bohemians Praha 1905 prohráli v 18. kole Gambrinus ligy malé pražské derby se Spartou 1:2. Letenští tak zvýšili náskok na druhou Plzeň na osm bodů, Viktoria má však před vzájemným duelem v příštím kole ještě k dobru zítřejší dohrávku se Znojmem. Zápas stejně jako na podzim na Letné rozhodl sparťanský kapitán Lafata¨, který odehrál jubilejní 300. ligový zápas.

Záložník Sparty Josef Hušbauer slaví svůj gól proti Bohemians 1905.

Letenští nastoupili bez Krejčího s Dočkalem, jejichž místa v sestavě zaujali Mareček a Přikryl. První šanci zápasu měl ale jiný záložník. Matějovský se netradičně objevil až na hrotu za obranou klokanů, dostal se však až příliš blízko Berkovcovi a nedokázal gólmana prostřelit. O chvilku později měl na druhé straně podobnou šanci Lietava, také Vaclík proti němu vyběhl včas.

Po úvodní čtvrthodince přešla Sparta do ofenzivy a vytvořila si několik standardních situací. Po jednom z rohů Marečkova tečovaná střela skončila těsně vedle, Váchův přímý kop směřující do šibenice pak Berkovec zázračně vyškrábl. Skóre se tedy změnilo až ve 24. minutě. Lafata přiťukl míč Hušbauerovi a letenský záložník se desátou trefou v sezóně dotáhl na Mahmutoviče s Pospěchem.

Vedení Sparty mohl zvýšit Přikryl a jeho střela mimo hosty brzy zamrzela. Pět minut po prvním gólu se do šance dostal znovu Lietava, vypálil sice nepřesně podél branky, míč ovšem trefil stopera Holka a od něj se odrazil do vlastní sítě. Klokani tak v derby dál žili a dalšímu útoky dávali najevo, že se lídra nebojí.

Jakmile se však hosté dostali ke svojí kombinaci, klokani jí odolávali jen se štěstím. V závěru poločasu se Holek mohl trefit i do správné branky, Berkovec ovšem znovu čaroval a Holek i Brabec po vzájemné srážce hlavami dostali slušivé obvazy.

Zatímco Holek ve druhém poločase pokračoval alespoň deset minut, než pustil na hřiště Švejdíka, Brabec už zůstal v kabině rovnou a místo něj nastoupil Cseh. V 60. minutě měl po rohou velkou šanci Costa, v pádu ovšem prázdnou branku netrefil.

Favorit už ve druhé půli nehrál moc dobře, a tak musel na hřiště přijít žolík Bednář. Sparta šla v 72. minutě podruhé do vedení. Lafata uvolnil do křídla Costu, levý obránce přesně odcentroval a Lafata hlavou také vstřelil svůj desátý gól v sezóně. A byla to trefa vítězná, takže letenský kapitán rozhodl oba vzájemné zápasy v sezóně.

Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 1:2 (1:1)
Branky: 29. vlastní Holek - 24. Hušbauer, 72. Lafata. Rozhodčí: L. Kovařík - Nádvorník, Jiřík. ŽK: Jindřišek, Kailna (oba Boh.). Diváci: 5000.
Bohemians: Berkovec - Vaitkunas, E. Brabec (46. Cseh), Šmíd, Kalina - Jindřišek, Rada - Hora, Kuklys (60. Nerad), Bartek (79. Moravec) - Lietava. Trenér Weber.
Sparta: Vaclík - Kadeřábek, J. Brabec, Holek (55. Švejdík), Costa - Mareček (64. Bednář), Vácha - Matějovský, Hušbauer, Přikryl (89. Vacek) - Lafata. Trenér Lavička.