Chomutov - Karlovy Vary 3:5Chomutov ve skupině o umístění prohrál i s Karlovými Vary

Chomutov

Hokejisté posledního Chomutova prohráli ve skupině o umístění v extralize i ve svém čtvrtém vystoupení, když podlehli Karlovým Varům 3:5.

Ve skupině dosud získali pouze jediný bod. K jejich porážce tentokrát výrazně přispěl dvěma góly Radim Hruška.

Karlovy Vary využily první vážnější příležitost. Po zmatcích v obraně Chomutova se dostal k puku mezi kruhy Csamangó a střelou zápěstím překonal brankáře Růžičku.

Za půl minuty se dostal do úniku Pohl a byl zastaven za cenu faulu. Nařízené trestné střílení ale nevyužil. O 13 sekund později už branka padla. Po další chybě v obraně Chomutova se řítil ze strany na Růžičku Radim Hruška, ještě stačil nahrát Zuckerovi a ten bekhendem trefil poloprázdnou branku domácích.

Jak rychle se dostaly Karlovy Vary do dvoubrankového vedení, tak rychle o náskok přišly. V 17. minutě vrátil Chomutov do zápasu Malec a o 70 sekund později bylo vyrovnáno, když Kubinčák z pravého kruhu obstřelil karlovarského brankáře.

V polovině duelu hosté opět vedli. Domácí obraně pláchli Pohl se Zaťovičem a ten v čase 30:00 bez problémů uklidil puk do odkryté branky.

Ve třetím dějství měl Chomutov více ze hry, snažil se o vyrovnání, ale jeho převaha byla platonická. V polovině třetiny jeli domácí dokonce tři na jednoho, ale ani z této příležitosti nic nebylo. V 52. minutě přece jen Balej vyrovnal, ale o vítězství hostů rozhodl z ojedinělého protiútoku v 57. minutě Hruška. Pojistku přidal v závěru Vlach.

4. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (2:2, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 17. Malec (D. Hruška), 18. Kubinčák (Račuk), 52. Balej (O. Kaše, Bartečko) - 5. Csamangó (Tomeček), 5. R. Hruška (Zucker), 30. Zaťovič (Pohl, Buc), 56. R. Hruška (Dlouhý), 59. Roman Vlach. Rozhodčí: Hodek, Šír - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 1679.
Chomutov: Martin Růžička - Malec, M. Jass, J. Stehlík, Krstev, Lojek, Bartejs - Balej, Jaroslav Svoboda, Bartečko - D. Hruška, J. Straka, Hřebejk - O. Kaše, Kämpf, Šagát - Račuk, Sikora, Kubinčák. Trenéři: Beck, Martínek a R. Kaše.
Karlovy Vary: Řehoř - Rýgl, Bičánek, Kubka, Gulaši, Dresler, Šmach - Pohl, Roman Vlach, Zaťovič - Zucker, R. Hruška, Dlouhý - Csamangó, Tomeček, Buc. Trenéři: Mlejnek, Kverka st. a Kněžický.