Magnitogorsk - Novosibirsk 3:2 PPKovář pomohl v KHL Magnitogorsku k výhře gólem a asistencí

Hokejový útočník Jan Kovář pomohl Magnitogorsku k úspěšnému vstupu do čtvrtfinálové série Gagarinova poháru proti Novosibirsku brankou a dvěma přihrávkami včetně té na vítězný gól. Metallurg splnil roli favorita a úvodní duel doma vyhrál 3:2 v prodloužení. V dresu Petrohradu se dnes dvakrát trefil Roman Červenka, ale SKA prohrál 4:5 s Jaroslavlí rovněž v prodloužení

Český útočník Jan Kovář (uprostřed).

Kovář otevřel skóre zápasu v 7. minutě, kdy si v přesilovce sjel před branku a využil chytré přihrávky Mozjakina. Druhý gól přidal na začátku třetí části po spolupráci celého elitního útoku Metallurgu jeho další člen Zaripov a zdálo se, že si Magnitogorsk dojde pro bezproblémovou výhru.

Sibir však v rozmezí necelých dvou minut vyrovnal a vynutil si prodloužení. V něm Kovář oplatil Mozjakinovi gólovou nahrávku a kapitán Metallurgu v 67. minutě rozhodl.

Český centr Kovář má po šesti odehraných zápasech play off na kontě 13 bodů za šest branek a sedm asistencí a vede kanadské bodování.

Dvougólový náskok ztratil také Petrohrad v druhém duelu série s Jaroslavlí, ale na rozdíl od Magnitogorsku už zápas v prodloužení nezachránil. Červenka vyrovnal v závěru první třetiny na 1:1 a v 31. minutě český kanonýr zvýšil na 4:2, ale hosté v poslední desetiminutovce třetí části srovnali.

Zápas poslal do prodloužení rovnou minutu před třetí sirénou Apalkov, jenž využil přesilovku při vyloučení Červenky, při níž navíc kouč Dave King odvolal gólmana Sanforda, takže Lokomotiv hrál v šesti proti čtyřem. Obrat dokonal v 71. minutě Kartajev, jenž překonal Alexandra Saláka v brance SKA nadvakrát z bezprostřední blízkosti a zařídil pro Jaroslavl vyrovnání stavu série na 1:1.