Slovácko - Olomouc 3:1Slovácko porazilo Olomouc, Došek dal 100. gól v české lize

33. Valenta 1 : 0
73. Schulmeister 1 : 1
92. Došek 2 : 1
97. Valenta 3 : 1

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka porazili v 26. ligovém kole Olomouc 3:1 a soupeře zdolali poprvé po pěti duelech. Dva góly domácích vstřelil Jiří Valenta, vítěznou trefu dal Libor Došek, jenž ukončil čekání na svůj stý gól v české nejvyšší soutěži. Za Sigmu se trefil Jan Schulmeister. Hanáci prohráli venku pošesté za sebou a zůstávají dva body nad sestupovými příčkami. Utkání bylo v druhé půli na pět minut přerušeno kvůli pokřikům na adresu šéfa FAČR Miroslava Pelty.

Záložník Slovácka Jiří Valenta se raduje z gólu proti Olomouci.

Sestupem ohrožená Sigma vsadila v úvodu zápasu na ofenzivní pojetí. Do útočných akcí se zapojoval i obránce Vidlička, z územní převahy ale Olomouc mnoho nevytěžila. Poté převzali iniciativu domácí, nejlepší střelec týmu Kerbr ale v desáté minutě netrefil míč.

Ve 33. minutě Slovácko udeřilo. Po centru Daníčka z pravé stany přihrál Došek míč Valentovi, jenž přesnou střelou k tyči překonal brankáře Zlámala. Dvě minuty před přestávkou mohla Olomouc vyrovnat. Po kolmé akci Pospíšila přiťukl Zahradníček zcela volnému Varadimu, který z bezprostřední blízkosti přestřelil prázdnou branku.

V druhém poločase nejprve poutaly pozornost protesty a nadávky fanoušků proti šéfovi asociace Peltovi. Sudí Miroslav Zelinka dokonce na pět minut přerušil zápas a domácí příznivci pak na protest opustili svůj sektor.

Slovácko několikrát odmítlo možnost jít do dvoubrankového vedení. Smůla potkala Kerbra, který nejdříve trefil z vyložené šance břevno a vzápětí se po jeho další střele míč odrazil od tyče.

Slovácko poté náskok ukolébal a v 73. minutě přesnou střelou k tyčí srovnal skóre Schulmeister. Hosté chtěli v boji o záchranu tři body a tlačili se dopředu. Vyhrát viditelně toužili i domácí a závěr včetně sedmiminutového nastavení nabídl velmi otevřený fotbal.

Nakonec se radovalo Slovácko. V druhé minutě nastavení nejprve z hranice vápna mířil přesně pod břevno Došek a oslavil stý gól v české lize. V úplném závěru pak přidal svou druhou trefu v zápase Valenta.

26. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - Sigma Olomouc 3:1 (1:0)
Branky: 33. a 90.+7 Valenta, 90.+2 Došek - 73. Schulmeister. Rozhodčí: Zelinka - Wilczek, Plesar. ŽK: Šumulikoski (Slovácko). Diváci: 4303.
Slovácko: Heča - Daníček, T. Rada, Košút, Reinberk - Šumulikoski - Petr (87. Havlík), Valenta, Trávník (90.+1 Mezlík), Kerbr (76. Ondřejka) - Došek. Trenér: Habanec.
Olomouc: Zlámal - Vidlička (90.+1 Rolinc), Dreksa, Škerle (41. Depetris), Javůrek - Zahradníček (72. Navrátil), Houska, Šindelář, Pospíšil - Varadi, Schulmeister. Trenér: Psotka.