Slavia - Slovácko 1:1Slavia zpackala závěr, v posledním kole bude hrát o holý život v Ostravě!

71. Gecov 1 : 0
85. Trousil 1 : 1

Ještě pět minut před koncem zápasu to vypadalo, že Slavia směřuje k jisté záchraně. Nad Slováckem vedla, navíc Bohemians 1905 hráli 1:1 v Jablonci. Jenže poté srovnal hostující Trousil, Klokani vstřelili vítězný gól a červenobílí jsou nadále namočeni v sestupovém bahně. V posledním kole budou hrát o holý život v Ostravě!

Červenobílí vedli gólem Marcela Gecova z 71. minuty, jímž se vykoupil, neboť předtím zahodil dvě tisíciprocentní šance, Slovácko srovnalo pět minut před koncem zásluhou Jana Trousila.

Úvodních deset minut bylo zahřívacích, bojovnost a zbrklost mocně vítězily nad fotbalovostí. Pak šla úroveň postupně nahoru, především po přestávce, šancí na obou stranách se urodila spousta.

První zahrozili dvakrát po sobě hosté, nadějné brejky ale nedotáhli. Ve 13. minutě vymyslel parádní kolmici slávista Boudjemaa, po níž Gecov postupoval úplně sám na Heču, navíc vedle měl zcela volného Tomáše Necida. Namísto přihrávky na spoluhráče, po níž by stoprocentně následoval gól, se záložník rozhodl pro nejhorší možnou variantu - vyslal slabou ránu, jejíž směr navíc signalizoval dopředu. Výborný brankář Milan Heča si pro míč zkušeně „došel“.

Následně úřadovalo v první půli herně vyspělejší Slovácko. Na konci rychlé akce byl Jakub Petr, jenže namísto přihrávky pod sebe trefil rohový praporek... Poté o sobě dali vědět fanoušci obou týmů, kteří vyvěsili transparent Stop cenzuře na stadiónech a na protest proti krokům šéfa svazu Miroslava Pelty odešli svých sektorů. Už bez jejich účasti nebezpečně střílel Milan Nitrianský, vzápětí z hranice vápna pálil Necid, Heča byl znovu skvělý.

Po přestávce se červenobílí zvedli, brzy si připravili dvě obrovské příležitosti. Gecov stál tváří v tvář Hečovi, opět nikdo nikde, záložník tentokrát zvolil lob. Míč však skončil na horní síti. Za okamžik se chytal za hlavu pro změnu Necid, jehož střelu z dvanácti metrů Heča skvěle vyrazil. Na křižnou ránu Gecova v 71. minutě však neměl nárok. Jenže poté se trefil Trousil a Slavia bude hrát o všechno v závěrečném duelu na Bazalech.

29. kolo první fotbalové ligy:
Slavia Praha - 1. FC Slovácko 1:1 (0:0)
Branky: 71. Gecov - 85. Trousil. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Jiřík. ŽK: Trousil (Slovácko). Diváci: 4533.
Slavia: Černý - Dostál, Škoda, Smejkal, Neves - Hrubý (67. Zmrhal), Gecov - Nitrianský, Boudjemaa, Piták (53. Juhar) - Necid (80. Vošahlík). Trenér: Pastoor.
Slovácko: Heča - Kuncl, Mezlík, Košút (35. Trousil), Reinberk - Kerbr, Valenta, Šumulikoski, Petr (68. Diviš), Trávník (77. Havlík) - Došek. Trenér: Habanec.