Nigérie - Argentina 2:3Messi opět kraloval a nabídl parádní góly i akce

45. Messi 1 : 2
47. Musa 2 : 2
50. Rojo 2 : 3

Porto Alegre

Fotbalový génius v dresu Argentiny Lionel Messi dvěma góly a několika parádními akcemi výrazně přispěl k vítězství nad Nigérií 3:2. Utkání přineslo oboustranně pohledný ofenzivní fotbal a oba týmy také postupují ze skupiny F.

Lionel Messi (vpravo) otevírá skóre zápasu Argentina - Nigérie.

Gólovou smrští začal zápas mezi favorizovanou Argentinou a nevyzpytatelnou Nigérií. Už ve 3. minutě utekl Di María a jeho dělovku vytlačil brankář Enyeama na pravou tyč. Míč se od jeho hlavy odrazil znovu do tyče, od ní vyskočil ven do hřiště, ale než se nigerijští obránci vzpamatovali, Messi ho z deseti metrů poslal bombou pod břevno do sítě.

One Man Show čísla 10

Nigerijci odpověděli během necelé minuty hned z rozehrávky. Na dva doteky putoval míč k rozběhnutému Musovi, který nádherně obstřelil Romera a balón zaplul ke vzdálenější tyči argentinské branky. Festival parádních akcí pokračoval. Argentinský kapitán s číslem 10 Messi poslal do uličky míč Higuaínovi, ale ten rozvlnil jen boční síť. Oba týmy nabídly v dalším průběhu první půle ofenzivní fotbal, ale obrany je už do vyložených šancí nepustily. Několikrát výborně zasáhli brankáři nebo střelecké pokusy nenašly prostor mezi tyčemi.

Svoji geniální kopací techniku prezentoval nejlepší hráč na hřišti Lionel Messi v závěru úvodního dějství. Nejprve jeho ránu z trestného kopu z více než třiceti metrů Enyeama skvěle vyrazil z levého horního rohu. O pár desítek sekund později, už v nastavení, kopal Messi další trestný kop, tentokrát o pár metrů blíže brance. Tentokrát poslal míč krásným obloučkem nad zdí k levé tyči. Gólman se po něm jen ohlédl.

Přestřelka i na úvod druhé půle

Druhý poločas začal pro Argentince šokem. Musa se protáhl mezi dvěma stopery a parádní ránou podruhé překonal Romera. Argentinci odpověděli během necelých dvou minut. Messiho trestný kop obrana odvrátila k Di Maríovi, jehož střelu gólman vyrazil na roh. Vysoký Lavezziho centr nigerijští obránci nezasáhli, takže míč se od Higuaínovy hlavy odrazil do Rojova kolena a skončil v síti.

Krátce na to Messi vybídl Higuaína, ale jeho pokus o lob vyrazil Enyeama kolenem. Jihoameričané byli při chuti a rychlou a účelnou kombinací rozebírali defenzívu Afričanů, ač ti reagovali na jejich hru velmi rychle. Messi se po rychlé akci dostal do další šance, ale v pádu poslal míč vedle branky. Nigerijci se snažili o vyrovnání, ale Mikelovu technickou střelu schoval Romero v rukavicích. Po hodině stadión v Porto Alegre povstal a aplaudoval vstoje. Kouč Argentiny Sabella usoudil, že výsledek zápasu je jasný a vystřídal Messiho.

Nigerijci se však nechtěli s porážkou smířit. Blízko hattricku byl Musa, ale jeho volej se tentokrát do branky nevešel. Odemwingie to pro změnu zkusil technickým obloučkem, ale Romerovi stačilo jen zvednout ruce. Při další střele Musy pak zasáhl včas Zabaleta. Na druhé straně po trestném kopu Di Maríi pálil Lavezzi do gólmana. Garay pak po dalším centru Di Maríi hlavou těsně minul levou tyč. Argentinský záložník to znovu zkusil sám, ale Enyeama jeho ránu vyrazil. Nigerijci toužili po vyrovnání, ale Garay Ambroseho střelu srazil na roh.

Mistrovství světa ve fotbale - základní skupina F:
Nigérie - Argentina 2:3 (1:2)
Branky: 4. a 47. Musa - 3. a 45.+1 Messi, 50. Rojo. Rozhodčí: Rizzoli - Faverani, Stefani (všichni It.). ŽK: Omeruo, Oshaniwa (oba Nigérie). Diváci: 43 285.
Nigérie: Enyeama - Ambrose, Yobo, Oshaniwa, Omeruo - Onazi, Mikel - Musa, Odemwingie (80. Nwofor), Babatunde (66. Uchebo) - Emenike. Trenér: Keshi.
Argentina: Romero - Zabaleta, F. Fernández, Garay, Rojo - Gago, Mascherano, Di María - Higuaín (90.+1 Biglia), Messi (63. Álvarez), Agüero (38. Lavezzi). Trenér: Sabella.