Djokovič - Simon 6:4, 6:2, 6:4Djokovičovi při výhře zatrnulo kvůli bolesti v rameni, Hewitt se loučil rekordem

Srbský tenista Novak Djokovič podle očekávání zvládl třetí kolo Wimbledonu, ale při výhře nad Francouzem Gilesem Simonem mu zatrnulo kvůli ostré bolesti v rameni. Nejvýše nasazený šampión travnatého grandslamu z roku 2011 si poranil ruku ve třetím setu po uklouznutí při forhendu a s bolestivou grimasou se svíjel na kurtu. Po ošetření pokračoval a potřebné tři gamy k výhře poměrně rychle získal.

Bolestivá grimasa ve tváři Novaka Djokoviče po pádu na wimbledonské trávě.

"Ucítil jsem ostrou bolest. Po nárazu mě zabolel sval, ale naštěstí není v ruce nic poškozeného," řekl Djokovič. Bolestivé chvíle prožíval za stavu 3:2 a 30:30 ve třetí sadě. Ty předchozí dvě vyhrál 6:4, 6:2 a bezpečně mířil za postupem. Když však uklouzl a přepadl přes rameno, nebylo jisté, zda zápas bude moci dohrát. Třetí sadu nakonec získal 6:4.

"Doufal jsem, že se nic nestalo s kloubem. Naštěstí nic poškozeného není a mohl jsem hrát," uvedl sedmadvacetiletý majitel šesti grandslamových trofejí. Nyní má volný víkend na to, aby se dal dohromady před osmifinálovým zápasem s dalším Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou.

Zdravotní trable měl Djokovič i nedávno. Na konci dubna ho zlobilo zápěstí, s jehož léčbou mu pomáhal i vyhlášený fyzioterapeut Pavel Kolář.

Hewitt s rekordem

Australský tenista Lleyton Hewitt opustil Wimbledon již ve druhém kole, ale s rekordem. Třiatřicetiletý vítěz londýnského turnaje z roku 2002 podlehl Polákovi Jerzymu Janowiczovi, s kterým sehrál 42. pětisetový zápas na grandslamu v kariéře. Překonal tím 41 pětisetových utkání americké legendy Andreho Agassiho, s nímž se dosud o rekordní bilanci dělil.

Hewitt v zápase, který byl přerušen ve čtvrtek ve druhém setu kvůli dešti, prohrál úvodní dvě sady 5:7 a 4:6. Ve třetím setu odvrátil v tie breaku dva mečboly a vynutil si pokračování zápasu. Odešel z něj poražen až po čtyřech hodinách a 47 minutách.

"Mnohem radši bych ve třech nebo čtyřech setech vyhrál než se takhle dřít," komentoval Hewitt svůj rekordní zápas. "Přijde mi, že všichni jsou trochu vyždímaní," dodal k utkání, po němž se důkladně loučil s diváky.

Na tiskové konferenci naznačil, že to bylo možná jeho wimbledonské loučení. "Nikdy nevíte. Kdykoli může přijít zranění," řekl dvojnásobný grandslamový šampión, který má za sebou v posledních letech řadu zdravotních potíží.

Ve Wimbledonu nepřešel dál než do druhého kola počtvrté za sebou. Janowicz naopak dává vzpomenout na vydařený loňský ročník, v němž šokoval postupem do semifinále. Od té doby se však trápil také vinou zranění zad a nohy.