Brazílie - Chile 1:1, na penalty 3:2Gólman César hrdinou Brazílie! S Chile vychytal penaltový rozstřel

18. Jara (vlastní) 1 : 0
32. Sánchéz 1 : 1
- Neymar (penalta) 2 : 1

Celá Brazílie si oddechla, Neymar a spol. jsou ve čtvrtfinále. V dramatu proti Chile to však byla pořádná fuška, Kanárci ji pro sebe rozhodli až v penaltovém rozstřelu (3:2). Hrdinou se stal brankář Júlio César, který kryl dvě penalty. Po prodloužení skončil duel 1:1. Domácí vedli vlastním gólem Jary, soupeř srovnal ještě do přestávky Sánchezem. O semifinále si to Brazilci rozdají s vítězem duelu Uruguay-Kolumbie.

Brazilští fotbalisté oslavují brankáře Julia Cesara po postupu do čtvrtfinále MS.

Osmifinále rozehráli lépe domácí. Od počátku dominovali, Chilané byli studení, odvaha, která je zdobila v předchozích utkáních, byla ta tam. Kanárci šli také zaslouženě do vedení, po rohovém kopu prodloužil míč na zadní tyč Thiago Silva, kde si ve snaze zabránit Luizovi ve skórování, dal vlastní gól Jara.

Agilní Neymar vedl další nebezpečné útoky, pokud by jeho hlavičku netečoval jeden z obránců, radovali se Brazilci podruhé. Obrovskou šanci po jeho akci vzápětí spálil Fred, jenž z osmi metrů přestřelil branku.

Z ničeho nic však udeřili Chilané. Od domácích dostali dárek, neboť Hulk hrubě chyboval při autu u vlastního vápna, míč se rychle dostal k Sánchezovi, který křižnou ranou vyrovnal. Kanárkům mohl vrátit vedení Alves, jehož dělovku z 30 metrů gólman Bravo vyrazil na nad břevno. Krátce před poločasem vyrobili domácí další hrubku, o míč tentokrát přišel Gustavo, Sánchez přihrál Arángiuzovi, kterého však vychytal César.

Brazilce zachránilo břevno

Deset minut po přestávce se mohl vykoupit ze svého zaváhání při brance Chilanů Hulk, který překonal Brava, radost Brazilců však byla předčasná, jelikož Hulkovi se při zpracování otřel míč o ruku, což sudí Webb nepřehlédl. Předzápasové obavy chilského útočníka Sáncheze, aby rozhodčí nepodlehl domácímu prostředí, se ukázaly zbytečné.

Oproti úvodnímu dějství však byla hra vyrovnaná, Chilané vysunuli napadání. V 64. minutě spasil Kanárky gólman César, který předvedl fantastický reflex po střele Aránguize z pár kroků. Na druhé straně mohl rozhodnout střídající Jo, který promáchl na malém vápně! V 84. se dostal do výtečné střelecké pozice Hulk, Bravo vytáhl parádní zákrok. Úvodní osmifinále nakonec dospělo do prodloužení, v jehož poslední minutě zachránilo Braziílce po střele Pinilly břevno! Duel musel rozsoudit až penaltový rozstřel, jehož hrdinou se stal brankář Júlio César, který kryl dva pokutové kopy Chilanů. V páté sérii pak nastřelil Jara tyč a Brazílie slaví.

MS ve fotbale - osmifinále:
Brazílie - Chile 1:1 (1:1), na pen. 3:2
Branky: 18. vlastní Jara - 32. Sánchez. Rozhodčí: Webb - Mullarkey, Cann (všichni Angl.). ŽK: Hulk, Luiz Gustavo, Jo, Alves - Mena, F. Silva, Pinilla. Penaltu proměnili: Luiz, Marcelo, Neymar - Aránguiz, Díaz. Penaltu neproměnili: William, Hulk - Pinilla, Sánchez, Jara. Diváci: 57 714.
Brazílie: Júlio César - Daniel Alves, David Luiz, Thiago Silva, Marcelo - Luiz Gustavo, Fernandinho (72. Ramires) - Oscar (106. William), Neymar, Hulk - Fred (64. Jo). Trenér: Scolari.
Chile: Bravo - Medel (108. Rojas), F. Silva, Jara - Isla, Aránguiz, Díaz, Mena - Vidal (87. Pinilla) - Vargas (57. Gutiérrez), Sánchez. Trenér: Sampaoli.