Bouchardová - Kerberová 6:3, 6:4Bouchardová s Halepovou doplnily české semifinalistky Wimbledonu

Londýn

Rumunka Simona Halepová a Eugenie Bouchardová z Kanady postoupily do semifinále Wimbledonu a z jejich vzájemného souboje vzejde finálová soupeřka pro Petru Kvitovou nebo Lucii Šafářovou, které se utkají ve druhém semifinále. Světová trojka Halepová vyřadila loňskou finalistku Sabine Lisickou 6:4, 6:0, Bouchardová přehrála další Němku Angelique Kerberovou 6:3, 6:4.

Kanadská tenistka Eugenie Bouchardová se probila už do semifinále Wimbledonu.

Finalistka předchozího grandslamu v Paříži Halepová sice vstoupila do utkání s Lisickou katastrofálně a prohrávala už 1:4, pak ale Němku přestal poslouchat servis. Dvaadvacetiletá Rumunka vyhrála jedenáct gamů za sebou a po 57 minutách proměnila první mečbol.

O dva roky mladší Bouchardová, jež na Roland Garros vypadla v semifinále s pozdější vítězkou Marií Šarapovovou, přetlačila obranářku Kerberovou vytrvalou útočnou hrou. První set se jí podařilo zlomit za stavu 3:3, kdy odvrátila čtyři brejkboly a sama naopak v následujícím gamu na pátý pokus soupeřce podání sebrala.

Hladkou cestu za vítězstvím si ve druhém setu zkomplikovala, když zaváhala za stavu 4:1 a dovolila soupeřce snížit na rozdíl jediného gamu. Kerberová, jež ve 4. kole vyřadila Šarapovovou, už ale vyrovnat nedokázala.

Halepová s Bouchardovou se na okruhu WTA utkají podruhé v kariéře. První vzájemný duel letos v Indian Wells vyhrála ve třech setech Rumunka. Kanaďanka by jí nyní chtěla porážku oplatit a poprvé v kariéře postoupit na grandslamovém turnaji do finále. Na Australian Open i v Paříži letos ztroskotala v semifinále.

Tenisový grandslamový turnaj Wimbledon (tráva, dotace 25 miliónů liber):
Ženy:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Halepová (3-Rum.) - Lisická (19-Něm.) 6:4, 6:0
Bouchardová (13-Kan.) - Kerberová (9-Něm.) 6:3, 6:4.
Semifinálové dvojice:
Halepová - Bouchardová
Kvitová (6-ČR) - Šafářová (23-ČR).
Čtyřhra - 3. kolo:
Erraniová, Vinciová (2-It.) - Aojamaová, Voráčová (Jap./ČR) 7:5, 6:3.
Hlaváčková, Čeng Ťie (9-ČR/Čína) - Barroisová, Vögeleová (Něm./Švýc.) 7:5, 6:0.
Smíšená čtyřhra - 2. kolo:
Peers, Bartyová (12-Austr.) - Levinský, Husárová (ČR/SR) bez boje.
Kúreší, Duševinová (16-Pák./Rus.) - B. Bryan, Peschkeová (2-USA/ČR) 7:5, 6:4
Jelgin, Rodionovová (Rus./Austr.) - Bopanna, Hlaváčková (7-Indie/ČR) 3:6, 7:5, 6:3