Slavia - Ostrava 3:1Beránkova Slavia je zatím stoprocentní, takže minimálně na den vede ligu

3. Škoda 1 : 0
76. Zmrhal 2 : 0
82. Baránek 2 : 1
85. Latka 3 : 1

Příznivcům sešívaných to zní jako rajská hudba. Fotbalisté Slavie po dlouhých pěti letech zase vedou tabulku nejvyšší soutěže! Možná sice jen na den, ale co na tom. V úvodním utkání 2. kola Synot ligy doma porazili ostravský Baník 3:1 a zatím jsou pod vedením nového kouče Beránka stoprocentní. Baník přitom bodoval se Slavií v posledních 9 zápasech, naposledy jí podlehl v roce 2009. Gól a asistenci si připsal muž zápasu Milan Škoda.

Slávistický útočník Milan Škoda (uprostřed) slaví se spoluhráči gól proti Baníku Ostrava.

Lepší nástup si červenobílí přát nemohli. Hned ve 3. minutě se po standardce opřel do míče Baéz, do jeho střely vložil hlavu Škoda a tečoval míč přesně do protipohybu bezmocného brankáře Pavlenky.

Baník zůstal po takovém začátku logicky jako opařený. Až po dvaceti minutách se vzpamatoval k první pořádné ofenzivě a Kukec si střelou z přímého kopu vymodlil aspoň roh. Šichorova rána byla o poznání nebezpečnější a gólman Hrubeš s ní měl co dělat. Domácí odpověděli Balajovým pokusem těsně nad.

Ostravští se už vzpamatovali z nejhoršího a Svěrkoš měl po rohu slušnou možnost. Naopak natěšený Škoda dokazoval, jak moc mu návrat z obrany do útoku svědčí. Tři minuty před přestávkou odcentroval ze strany Vukadinovič a autor prvního gólu poslal z voleje míč jen těsně vedle tyče.

Latka zpečetil výhru

Po přestávce se útoky rychle přelévaly z jedné strany na druhou. Baník převzal iniciativu a v 65. minutě trefil Greguš z přímého kopu břevno. Hosté šli za vyrovnáním a také Šichorova hlavička byla nebezpečná. Jenže když byli baníkovci v nejlepším, muž zápasu Škoda jim pláchl a naservíroval Zmrhalovi druhý gól.

Ostrava nakonec síť přece jen rozvlnila, Baránek po pěkném centru Mensaha hlavou snížil. Trefa kapitána Latky z 85. minuty ovšem pojistila Slavii tři body.

Synot liga, 2. kolo:
Slavia Praha - Baník Ostrava 3:1 (1:0)
Branky: 3. Milan Škoda, 76. Zmrhal, 85. Latka - 82. Baránek. Rozhodčí: Marek - Vlasjuk, Peřina. ŽK: Baéz - De Azevedo, Greguš. ŽK: 7612.
Slavia: Hrubeš - Mikula (38. Nitrianský), Latka, Bílek, Juhar - Vukadinovič (79. Piták), Baéz, Zmrhal, M. Černý - Milan Škoda, Balaj (58. Gecov). Trenér: Beránek.
Ostrava: Pavlenka - Sukup, Frydrych, Baránek, Holzer (77. Petrus) - Kukec, Šichor, Greguš, De Azevedo (61. Štěpán) - Svěrkoš (46. Mensah), Narh. Trenér: Svědík.
Zvítězí Slavia i ve třetím ligovém kole proti Liberci?