Slovácko - Jihlava 2:0Slovácko porazilo oslabenou Jihlavu dvěma góly Doška

65. Došek 1 : 0
90. Došek 2 : 0

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka porazili ve 4. kole první ligy Vysočinu Jihlava 2:0 dvěma góly Libora Doška. Jihlava dohrávala s devíti hráči, v 63. minutě byl vyloučen Kučera a v 80. minutě ho následoval Jungr. Vysočina inkasovala oba góly v oslabení a zůstává stále bez bodového zisku na posledním místě.

Střelec dvou gólů Libor Došek ze Slovácka.

Z herního projevu hostí byla od úvodních minut patrná snaha o ofenzivní hru, která ale do brankových příležitostí nevedla. Jedinou vážnější šanci měli ve 12. minutě, kdy po rohovém kopu hlavička obránce Kryštůfka tečovala břevno.

Slovácko spoléhalo na rychlou kombinační hru, kterou prokládalo po pravé straně průniky obránce Kuncla. Na rozdíl od úvodních ligových zápasů jihlavští zadáci nechybovali. Stopeři Kryštůfek a Krejčí si při bránění přebírali nebezpečného útočníka Doška a stačili posbírat centrované míče ze stran. V úvodním poločase vyzkoušel brankáře Hanuše pouze dvěma střeleckými pokusy zdálky Valenta.

Ve druhém poločase Slovácku dlouho vázla souhra ve středu pole, kde domácí hráči trestuhodně ztráceli míče. Jihlava z chyb soupeře vytěžila čtyři rychlé protiútoky. V zakončení ale potvrdila, že její největší slabinou je momentálně přesná koncovka. Jungr, Harba i Vaculík ve vyložených šancích netrefili branku. Jihlavskou aktivitu ukončil zbytečným faulem Kučera, který v 63. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen.

Za pouhé dvě minuty Slovácko početní převahu využilo. Trávník našel volného Doška, který přízemní střelou k tyči překonal brankáře Hanuše. Deset minut před koncem uviděl červenou kartu i Jungr a Slovácko využilo v poslední minutě po sólovém útoku Doška přesilovku i podruhé.

4. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - Vysočina Jihlava 2:0 (0:0)
Branky: 65. a 90. Došek. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Kříž. ŽK: Košút, Šumolikoski, Došek - Kučera, Jungr, Kukol. ČK: 63. Kučera, 80. Jungr. Diváci: 4248.
Slovácko: Heča - Kuncl, T. Rada, Košút, Reinberk - Šumulikoski - Diviš, Trávník, Valenta, Havlík (59. Kalouda) - Došek. Trenér: Habanec.
Jihlava: Hanuš - Vidlička, Kryštůfek, J. Krejčí, Marek - Kukol, Kučera, Jánoš, Vaculík - Harba (84. Mešanovič), Jungr. Trenér: Rada.