Hradec Králové - Brno 3:2Hradec Králové zdolal Brno a vyhrál počtvrté za sebou

25. Šimánek 2 : 1
28. Čermák 2 : 2
44. Knotek 3 : 2

Hradec Králové

Hokejisté Hradce Králové porazili ve 13. kole extraligy Kometu Brno 3:2 a připsali si čtvrtou výhru za sebou. Vítěznou branku vstřelil ve 44. minutě Tomáš Knotek. Kometa nenavázala na předešlé dvě výhry a po sedmé porážce z posledních devíti duelů zůstává předposlední.

Hráči Hradce se radují z vítězného gólu v utkání proti Kometě.

Hradec šel do zápasu na vítězné vlně, navíc se mu do sestavy vrátil důležitý zadák Frühauf, jenž nastoupil s celoobličejovým krytem. Mountfieldu se tak vyprázdnila marodka, z defenzivních opor na ní zůstal už jen Jank.

Jenže ani Kometa není v depresi. Zatímco Hradec zvítězil třikrát za sebou, brněnský celek dvakrát. V brance navíc trenéři opět využili Čiliaka, který má zápasy v Hradci rád. Zářil tady jako gólman prvoligové Třebíče v play off před dvěma lety a dařilo se mu tady i vloni, kdy se poprvé prosadil do sestavy Komety. Brankář se také předvedl hned na začátku, kdy vyrazil Skokanovu střelu z velmi výhodné pozice.

Další šanci však již nezpacifikoval. Ve třetí minutě se před brankou nejlépe zorientoval zkušený Kudrna, jenž dorazil Mertlovu střelu. Hradec tak vstoupil do zápasu velmi dobře, jenže hosté rozhodně ukazovali, že by mohly platit předsezonní prognózy, jež je pasovaly na jednoho z favoritů na titul. Skvěle hrál zadák Hanzlík či útočník Svoboda. Vyrovnal však muž, od nějž se to čeká asi nejvíce. Kanonýr Ton v šesté minutě bez přípravy napálil puk z pěti metrů pod horní tyč. Kantor opravdu nemohl zasáhnout, tak precizní rána to byla.

Druhá třetina přinesla lepší hru Komety - a také jeden nezvyklý moment. Ten však přišel až za stavu 2:2. Nejprve se totiž prosadil domácí kapitán Šimánek, jenž došťouchl puk za Čiliakova záda. Znovu se tedy ukázalo, jak zásadní vliv na výsledky Hradce má první formace. Kometa pak vyrovnala ve 28. minutě, přibližně dvě vteřiny poté, co ubránila přesilovku. Skóroval rovněž kapitán, Čermák rychle objel bránu a překonal Kantora.

Kometa pak mohla jít do vedení. Ve 37. minutě dala branku, trefila se těsně po konci své přesilovky. Jenže přišla nečekaná chvíle, dlouhá chvíle. Sudí zkoumali videozáznam a po čtrnácti minutách rozhodli, že puk nepřešel brankovou čáru. V pauze to na ledě vypadalo jako na veřejném bruslení. Hráči kroužili, bavili se spolu i jinak nesmiřitelní soupeři.

Ve třetí třetině se předvedli brněnští fanoušci. Porvali se s pořadateli a zapálili světlice. Nad ledem se pak vznášela mlha a tentokrát za to nemohlo špatné větrání na hradeckém stadionu. Klíčová chvíle přišla ve 44. minutě. Knotek si najel na přihrávku zpoza brány a zajistil Hradci vedení.

Od té chvíle začala brněnská snaha o srovnání. V posledních dvou minutách jí pomohlo vyloučení mladého zadáka Dietze, k čemuž se přiřadila i hra bez brankáře. Domácí však vedení ubránili.

3. kolo hokejové extraligy:
Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Kudrna (Mertl), 25. Šimánek (Kudrna), 44. T. Knotek (Skokan, Dej) - 6. Ton (Kempný), 28. L. Čermák (Burian). Rozhodčí: Turčan, Úlehla - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 6:3. Bez využití. Diváci: 5293.
Hradec Králové: Kantor - Vydarený, Slovák, Dietz, Pláněk, Vašíček, Frühauf - Kudrna, Mertl, Šimánek - Skokan, Kukumberg, Dej - Pospíšil, T. Knotek, Červený - P. Beránek, Kopta, Nedvídek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Brno: Čiliak - Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Malec - Ton, V. Němec, J. Hruška - T. Svoboda, L. Čermák, Dočekal - Vondráček, Koreis, Burian - P. Mrázek, Kusko, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a K. Beran.