Hradec - Bohemians 1905 1:0Hradec přežil penaltu, po přestávce Klokany srazil. A už není na sestup!

64. Vaněček 1 : 0

Hradec Králové

Hradec Králové se dere vzhůru! Po nedělním vítězství 1:0 nad Bohemians 1905 opustil poslední místo v Synot lize, dokonce poskočil na první nesestupovou čtrnáctou příčku. Důležitý duel o záchranu rozhodl gól střídajícího Davida Vaněčka z 64. minuty. V 29. minutě neproměnil hostující kapitán Josef Jindřišek pokutový kop, i kvůli tomu Bohemians prodloužili nepříznivou sérii na půdě Votroků, kde v nejvyšší soutěži nevyhráli od listopadu 1999.

Hradecký brankář Tomáš Koubek s Bohemians neinkasoval.

Utkání od počátku plynulo nudným průběhem, první vzrušení obstaral až faul domácího kapitána Adriana Rolka na Marka Jarolíma v 29. minutě, po němž Klokani zahrávali pokutový kop. Jenže exekutor Josef Jindřišek, který na podzim proměnil čtyři penalty, selhal, míč poslal nad branku. Byl to už třetí pokutový kop v řadě, který zelenobílí zahodili.

První střelu mezi tyče v utkání tak obstaral až v 32. minutě záložník Klokanů Jakub Rada, brankář Tomáš Koubek jeho nebezpečný pokus kryl. Domácí se v prvním poločase k ohrožení branky soupeře vůbec nedostali.

V druhé půli domácí dominovali

Po přestávce se však už hrálo podle hradeckých not. V 53. minutě předvedl hezkou individuální akci střídající David Vaněček, který obehrál obranu Bohemians 1905 a řítil se z levé strany na Zdeňka Zlámala. Jenže nezvládl finále, místo přihrávky na volného Davida Štípka, před nímž by byla zcela prázdná branka, nepřesně vystřelil.

Po hodině hry se Votroci při trestném kopu ze strany blýskli pěkným signálem: houf hráčů stáhl své hlídače do malého vápna, na zadní tyči vyplul Aleš Čermák, ovšem jeho volej letěl nad. Černobílí dál Klokany mačkali, obrovskou šanci spálil Vaněček, kterému báječně sklepl balón Pavel Dvořák, domácí útočník ale zblízka nastřelil jen tyč.

V 64. minutě to ovšem královsky napravil, když centr výtečného Štípka hlavou usměrnil do sítě a rozhodl. Pojistku pro Hradec mohl přidat deset minut před koncem Pavel Černý, jeho ránu z devíti metrů ale Zlámal bravurně zlikvidoval.

20. kolo první fotbalové ligy:
Hradec Králové - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)
Branka: 64. Vaněček. Rozhodčí: Kocourek - Kordula, Fišer. ŽK: Černý, Dvořák, Shejbal - Mosquera, Bartek, Škerle. Diváci: 3200.
Hradec: T. Koubek - Holeš, Chleboun, Rolko, P. Mareš - Černý, A. Čermák - Štípek (85. Tito), Trubač (74. Shejbal), Malinský (33. Vaněček) - Dvořák. Trenér: Barborík.
Bohemians: Zlámal - Pauschek, Škerle, Gajič, Šírl (67. Kalina) - Bartek, Jindřišek, J. Rada, Mosquera (83. Lietava) - Jarolím (66. Bratanovič)- Mikuš. Trenér: Pivarník.