Karlovy Vary - Liberec 4:1Hokejisté Karlových Varů porazili v play out Liberec, dva góly vstřelil Bartek

1. Bartek 1 : 0
9. Šmach 2 : 0
16. Krenželok 2 : 1
22. Tomeček 3 : 1
34. Bartek 4 : 1

Karlovy Vary

Hokejisté Karlových Varů porazili ve čtvrtém kole skupiny o umístění na 11. až 14. místě v extralize Liberec 4:1. Dvěma góly se na výhře domácích podílel útočník Martin Bartek, který na západ Čech přišel na konci ledna právě z Liberce.

Hokejisté Karlových Varů slaví gól (ilustrační foto).

Trenéři obou týmů nasadili do zápasu celků, které již mají zajištěnou účast v nejvyšší soutěži i pro příští sezonu, řadu mladších hráčů. V liberecké brance dostal poprvé šanci Fučík, který přitom na začátku sezóny působil v juniorce Energie.

Vstup do utkání se však dvacetiletému gólmanovi příliš nevydařil, už po 22 sekundách jej překonal Bartek. V 8. minutě již domácí vedli 2:0, když se prosadil Šmach. Hostům se ještě v první třetině podařilo snížit, v souboji s Habalem uspěl Šimek. Vyrovnat mohl následně Jonák, ale trefil jen tyč.

Hned na začátku druhé třetiny vrátil Západočechům dvoubrankové vedení Tomeček. Šanci snížit měl Urban, trestné střílení však neproměnil. Místo snížení tak přišla další trefa týmu kouče Mlejnka, podruhé skóroval Bartek, který si tak připsal ve skupině o umístění pátý gól. Celkem v sezóně nastřílel slovenský útočník 21 branek.

4. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 4:1 (2:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Bartek (Zadražil), 9. Šmach (V. Tomeček), 22. V. Tomeček (Šafář, Harant), 34. Bartek (Duda, Dvořák) - 16. Krenželok (Jonák, Šimek). Rozhodčí: Pavlovič, Mrkva - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváci: 2748.
Karlovy Vary: Habal - Deyl, Dvořák, Harant, Šafář, Parýzek, Šmach - Bartek, Zadražil, Duda - V. Tomeček, Skuhravý, Micka - Koblasa, R. Hruška, Vachovec - Kohout, Gorčík, Pšurný - Osmík. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.
Liberec: Fučík - Výtisk, Šimek, Derner, Plutnar, Ulrych, Kolmann, Voráček - J. Vlach, P. Jelínek, Krenželok - Bakoš, Filippi, Urban - A. Dlouhý, Mikyska, Jonák - Psota, Kalfiřt, Miškovský - Hrníčko. Trenéři: Pešán a V. Čermák.