Olomouc - Slavia 3:2Hokejisté Olomouce porazili Slavii, rozhodli v přesilovkách

27. Knot 1 : 2
28. Beták 2 : 2
38. Řípa 3 : 2

Olomouc

Hokejisté Olomouce porazili v zápase 4. kola skupiny o umístění na 11. až 14. místě extraligy Slavii 3:2 a oplatili tak soupeři porážku z pátečního vzájemného souboje v Edenu. Hanáci se dvakrát prosadili v přesilových hrách, vítěznou branku vstřelil ve 38. minutě Jiří Řípa.

Ilustrační foto.

Olomouc získala páteční porážkou na ledě Slavie jistotu účasti v baráži, v neděli se jí v domácím prostředí vydařil úvod zápasu. Ve 2. minutě byl vyloučen Šenkeřík a Škůrek první přesilovku využil. Hanáci následně neproměnili řadu šancí přidat druhý gól, aktivní byl zejména Kucharczyk. Diviš poté trefil tyč.

V 17. minutě hosté nečekaně vyrovnali, když brankáře Urbische, který poprvé chytal od začátku utkání, překonal Štich. Domácí měli i poté více šancí, do vedení se však dostali hosté. Na branku Knota ale dokázal rychle zareagovat Beták. Ještě ve druhé třetině Olomouc získala vedení zpět na svoji stranu, poté co Šulcovo vyloučení potrestal Řípa.

Ve třetí části mohli hosté vyrovnat v přesilové hře, Urbisch ale svůj tým podržel. Stejně jako na druhé straně Svoboda, který vychytal Pekra. Stav 3:2 se již nezměnil.

4. kolo skupiny o umístění v hokejové extralize:
HC Olomouc - HC Slavia Praha 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Škůrek (Matai, Ondrušek), 28. Beták (Zuzin, Jaroměřský), 38. Řípa (Škůrek, Jaroměřský) - 17. Štich (J. Doležal), 27. Knot. Rozhodčí: Šír, Mikula - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 2617.
Olomouc: Urbisch - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Jaroměřský, Rašner, Ondrušek, od 30. min. navíc Jenáček - Buc, J. Knotek, Laš - Kucharczyk, Marosz, Řípa - Pekr, Patera, Matai - Beták, Zuzin, Diviš. Trenéři: Fiala, Dopita a Tomajko.
Slavia Praha: A. Svoboda - Valach, Šenkeřík, Šulc, Štich, Knot, Kolařík, A. Růžička - Poletín, Vas, Pletka - Stránský, Vlasák, J. Doležal - M. Čermák, Sklenář, Tomica - Babka, Andres, J. Veselý. Trenéři: J. Beránek a Srdínko.