Olomouc - Chomutov 2:5Chomutov vyhrál v Olomouci a na první Slavii ztrácí jen bod

Olomouc

Hokejisté Chomutova zvítězili v 6. kole baráže o extraligu na ledě Olomouce 5:2 a po polovině baráže jsou druzí o jediný bod za vedoucí Slavií. Severočeši rozhodli hned v úvodu, když ve 13. minutě vedli již 3:0. Dva jejich góly dal útočník Marek Hovorka, tři body za asistence si připsal zadák Brett Skinner.

Radost hráčů Chomutova, zleva Štěpán Hřebejk a Marek Hovorka.

Kohouti na Piráty vlétli s velkou chutí a už ve třetí minutě byl sám před gólmanem Hanuljakem Matai, ale vysoko přestřelil. Hosté měli půl minuty výhody dvou mužů na ledové ploše, Hanáci se sice dokázali ve třech ubránit, jenže v pokračující klasické přesilovce proti čtyřem propálil Trvaje Hovorka.

I domácí měli početní výhodu, ale bomby Škůrka i Ondruška dokázal Hanuljak vyrazit. Takřka ihned po vypršení trestu dokázali Piráti odskočit na dvě branky, když se trefil Rutta. O minutu později navíc nahodil puk na Trvaje Šulák a bylo to 0:3. Trenéři Olomouce si vzali oddechový čas. Tři minuty před pauzou domácí snížili. V početní převaze tečoval Bucovo nahození obránce Vyrůbalík. Olomouc měla tlak i početní převahu i v závěru první části, ale více už vedení hostí nesnížila.

V nástupu do druhé třetiny měla Mora osmnáctivteřinovou přesilovku pět na tři. Piráti se ovšem dokázali ubránit. V polovině třetiny měla velký tlak Kämpfova pětka, Kohouti přestáli těžké chvíle bez úhony a následně zase hráli sami pět na čtyři. Přesilovku ale zahráli špatně. Ve 35. minutě měl velkou šanci Rachůnek, dlouho však váhal s koncovkou, Hanuljak se stihl přesunout a vyrážečkou puk vytěsnit.

Ve třetí třetině Chomutov držel Olomouc daleko od Hanuljaka. Hanáci dlouho nemohli najít recept na překonání defenzivy Pirátů. Ve 48. minutě chyboval Rašner a hosté Hovorkou zřejmě rozhodli utkání. Ani ne za minutu Mora snížila. Po akci Patery s Dlouhým dorazil puk za Hanuljaka Zuzin. Definitivu ale vystřelil hostům pátým gólem v 56. minutě Ondřej Kaše.

6. kolo baráže o hokejovou extraligu:
HC Olomouc - Piráti Chomutov 2:5 (1:3, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 18. Vyrůbalík (Buc, Knotek), 48. Zuzin (R. Dlouhý, P. Patera) - 8. Hovorka (Rutta, Skinner), 12. Rutta (Skinner, Chlouba), 13. Šulák, 48. Hovorka, 56. O. Kaše (Gajovský, Skinner). Rozhodčí: Hribik, Úlehla - Bryška, Skopal. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 3989.
Olomouc: Trvaj - Vyrůbalík, Majeský, Ondrušek, Škůrek, Staněk, Houdek, od 27. navíc Rašner - Laš, J. Knotek, Buc - Řípa, Marosz, Kucharczyk - Matai, Herman, T. Rachůnek - R. Dlouhý, Patera, Zuzin. Trenéři: Fiala, Dopita a Tomajko.
Chomutov: Hanuljak - Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina, Šulák, Toman - Hovorka, Dušek, L. Květoň - O. Kaše, V. Růžička ml., Gajovský - D. Květoň, Kämpf, Hřebejk - McGregor, Chlouba, Šagát. Trenér: B. Kopřiva a Totter.