Chomutov - Olomouc 3:4Finiš Chomutovu nepomohl. Olomouc ho bodově dotáhla

48. Hřebejk 1 : 4
52. Kämpf 2 : 4
54. Gajovský 3 : 4

Chomutov

Hokejisté Olomouce vyhráli v 8. kole baráže o extraligu na ledě Chomutova 4:3 a na druhé Piráty se bodově dotáhli. Oba sokové ztrácejí bod na vedoucí Slavii. Předposlední tým extraligy vylepšil svou pozici druhou výhrou za sebou. Chomutov, který doma neuspěl podruhé za sebou, prohrával v 47. minutě už 0:4 a přes závěrečný finiš zůstal bez bodu.

Lepší vstup do zápasu měli hosté a v přečíslení dvou na jednoho měl příležitost olomoucký Matai, ale Hanuljak puk vyrazil. Domácí pak nevyužili dvě přesilovky, ale od poloviny úvodní části získali převahu. Největší možnost měl v 15. minutě Chlouba, který také v přečíslení přestřelil Vošvrdovu branku. V závěru úvodní části ještě zasáhl olomoucký gólman proti Gajovskému.

Hned po dvou minutách druhé třetiny měl velkou šanci domácí Lukáš Květoň, ale jeho střelu, směřující do poloprázdné brány, zastavila brusle hostujícího obránce. Domácí měli nadále převahu, ale zničehonic udeřilo na druhé straně, když v 27. minutě z levého kruhu prostřelil chomutovského brankáře Vyrůbalík.

Za dvě minuty mohl vyrovnat Šulák, ale proti jeho střele zasáhl Vošvrda vyrážečkou. A tak se opět prosadila Olomouc. Ve 30. minutě ve skrumáži před domácí brankou zůstal puk na lapačce ležícího Hanuljaka a Říha ho lehce sklepl do sítě. Rozhozeného Hanuljaka za další dvě minuty překonal Knotek, který vybruslil zpoza brány a zasunul puk do sítě potřetí.

Do branky Pirátů se následně postavil Miroslav Kopřiva, který držel čistý štít do 47. minuty. V té jej překonal v přesilovce z mezikruží Marosz, který trefil levý horní roh domácí branky. Chomutov se ale nevzdal, za 73 sekund poprvé překonal Vošvrdu tečí Rýglovy střely osamocený Hřebejk.

V 52. minutě se trefil z mezikruží Kämpf a za dalších 86 vteřin upravil na rozdíl jediného gólu nehlídaný Gajovský. Těsný náskok ale už hosté ubránili i při dlouhé power play Pirátů.

8. kolo baráže o hokejovou extraligu:
Piráti Chomutov - HC Olomouc 3:4 (0:0, 0:3, 3:1)
Branky a nahrávky: 48. Hřebejk (Rýgl), 52. Kämpf (L. Květoň, Rýgl), 54. Gajovský (D. Květoň) - 27. Vyrůbalík (Marosz), 30. Řípa (Herman, Pekr), 32. J. Knotek (Laš, Staněk), 47. Marosz (T. Rachůnek, Skrbek). Rozhodčí: Šír, Hradil - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 4579.
Chomutov: Hanuljak (32. M. Kopřiva) - Rutta, Skinner, Rýgl, J. Drtina, Šulák, Toman - Hovorka, Dušek, L. Květoň - O. Kaše, V. Růžička ml., Gajovský - D. Květoň, Kämpf, Hřebejk - McGregor, Chlouba, Šagát. Trenéři: B. Kopřiva a Totter.
Olomouc: Vošvrda - Houdek, Skrbek, Majeský, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, od 21. navíc Staněk - Matai, Patera, Buc - Kucharczyk, J. Knotek, Laš - Pekr, Herman, Řípa - Zuzin, Marosz, T. Rachůnek. Trenéři: Fiala, Dopita a Tomajko.