Chomutov - Č. Budějovice 7:1Chomutov lehce přehrál Budějovice a je blízko postupu

Chomutov

Hokejisté Chomutova porazili v 10. kole baráže o extraligu České Budějovice a jsou blízko návratu mezi elitu. Piráti si dvě kola před koncem baráže upevnili vedení v tabulce, Jihočeši naopak přišli i o teorickou šanci na postup. Dvěma góly se na dnešní výhře Pirátů podílel David Květoň.

Hokejisté Chomutova se radují z druhé branky v síti Českých Budějovic, střelcem byl Marek Hovorka (uprostřed v popředí).

Hostům se přitom vydařil vstup do zápasu. Již po 62 sekundách překonal chomutovského brankáře Kopřivu pohotovou dorážkou Nouza. Domácí ale dokázali ještě v první třetině získat vedení zpět na svou stranu. V 6. minutě vyrovnal obránce Šulák a o 72 sekund později překonal brankáře Gábu Hovorka. Třetí gól vstřelil Chomutov ještě do poloviny úvodní části hry a opět to bylo po přihrávce zpoza branky. Po Tomanově přihrávce se prosadil David Květoň. Vzápětí si otřesené České Budějovice vzaly oddechový čas.

V druhé třetině bylo na ledě už jenom mužstvo a Piráti rozhodli zápas ve svůj prospěch. Na uklidňující tříbrankový náskok zvýšil na začátku 27. minuty Račuk, který se před hostující brankou otočil a zadovkou nachytal Gábu počtvrté. V polovině utkání, v přesilové hře, zvýšil už na 5:1 střelou z prostoru mezi kruhy úplně volný Gajovský, když ho našel opět přihrávkou zpoza branky Hovorka.

Piráti pokračovali v rozebírání českobudějovického Motoru hned od začátku třetí třetiny, když skórovali už po 36 sekundách hry. Gajovský přesně načasoval přihrávku najíždějícímu Davidu Květoňovi, který překonal střídajícího gólmana soupeře Bláhu. O poslední branku se postaral Lukáš Květoň.

10. kolo baráže o hokejovou extraligu:
Piráti Chomutov - ČEZ Motor České Budějovice 7:1 (3:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Šulák (McGregor, Dušek), 7. Hovorka (Rýgl), 10. D. Květoň (Toman), 27. Račuk (Chlouba, Šagát), 32. Gajovský (Hovorka, Hřebejk), 41. D. Květoň (Gajovský), 53. L. Květoň (McGregor, Dušek) - 2. Nouza (Kuchejda, Vráblík). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Lhotský, Tošenovjan. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4013.
Chomutov: M. Kopřiva - Rutta, Skinner, Rýgl, Drtina, Šulák, Toman - Hovorka, Gajovský, Hřebejk - D. Květoň, V. Růžička ml., O. Kaše - McGregor, Dušek, L. Květoň - Račuk, Chlouba, Šagát. Trenéři: B. Kopřiva a Totter.
České Budějovice: Gába (32. Bláha) - Žovinec, Punčochář, Vráblík, Suchánek, Semrád, Mucha, Dan Růžička - Švihálek, Pajič, A. Přibyl - Kuchejda, J. Straka, Nouza - D. Boháč, Rob, Vaniš - Pašek, Švec, Marek, od 32. navíc Doktor. Trenéři: Rosol a Bělohlav.