Žižkov - Most 3:1Žižkov místo stávky porazil ve druhé lize Most

Fotbalisté Žižkova porazili ve druhé lize Most 3:1 a upevnili si páté místo v tabulce. Hráči Viktorie původně zvažovali, že do domácího zápasu 23. kola nenastoupí, protože údajně čtyři měsíce nedostali výplaty. Varnsdorf na svém hřišti zdolal 1:0 Frýdek-Místek a vrátil se na druhou příčku před Zlín. Olomouc má v čele pětibodový náskok.

Diváci na Žižkově viděli všechny čtyři branky až v závěrečné půlhodině. Vedení 2:0 zařídili Pražanům Marek s Voltrem, šest minut před koncem snížil Kurtaj, ale vzápětí střídající Černý pojistil třetím gólem třetí domácí vítězství Viktorie za sebou. Trápící se Most nebodoval už v osmém utkání po sobě.

Varnsdorf se proti čtrnáctému Frýdku-Místku dost trápil a vedoucího gólu se dočkal až v 73. minutě po střele Breiteho. Jeho spoluhráč Židek pak ještě v závěru trefil tyčku. Domácí však několikrát v zápase podržel brankář Porcal.

Osmý Sokolov zachránil na svém hřišti remízu 1:1 s šestou Karvinou až gólem Přeučila z 89. minuty. Hosty poslal do vedení už v sedmé minutě Fiala. Sokolov potřetí v řadě dosáhl výsledku 1:1 a na vítězství ve druhé lize čeká pět kol.

Poslední Kolín doma zásahem Teplého z nastavení vybojoval remízu 1:1 s Třincem. Nováček Kolín teprve posedmé z 23 kol bodoval a na nesestupová místa ztrácí závratných 14 bodů.

23. kolo druhé fotbalové ligy
Viktoria Žižkov - Most 3:1 (0:0)
Branky: 68. Marek, 71. Voltr, 86. Černý - 84. Kurtaj. Rozhodčí: Hrubeš - Caletka, Melichar. ŽK: Jiří Procházka (Most). Diváci: 1371.
Žižkov: Holý - Súkenník, Karafiát, Hovorka, Vondra (60. Černý) - Souček - Bazal, Podrazký, Folprecht, Voltr (87. Kučaba) - Marek (72. Dressler). Trenér: Trpišovský.
Most: Divkovič - Maruna (78. Wermke), Šural, Běloušek, Řehák - Jan Procházka - Kurtaj, Fall, Koukal (64. Danoski), Koudelka - Jiří Procházka (74. Schön). Trenér: Medynský.
Sokolov - Karviná 1:1 (0:1)
Branky: 89. Přeučil - 7. Fiala. Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Urban. ŽK: Kosak, Urma, Machek - Juřena, Kubista, Hatok. Diváci: 681.
Sokolov: Belaň - Blažek, Vondráček, Hofmann, Urma - Čada, Machek - Pouček (78. Šamánek), Kratochvíl (54. Dvořák II.), Kosak (64. Vaněček) - Přeučil. Trenér: Šmejkal.
Karviná: Lipčák - Růžička, Kubista, Jovanovič, Eismann - Daníček, Hatok - Fiala (90. Tarczal), Juřena (90.+1 Duda), Puchel (68. Knötig) - Urgela. Trenér: Weber.
Varnsdorf - Frýdek-Místek 1:0 (0:0)
Branka: 73. Breite. Rozhodčí: Berka - Černý, Hock. ŽK: Zbrožek - Švrček, Žídek. Diváci: 950.
Varnsdorf: Porcal - Zieris, Kvída (31. Landovský), Zbrožek, Tvaroha - Breite, Kotiš (56. Norek), Dordič (31. Martan), Daníček, Rudnytskyy - Jurča. Trenér: Frťala.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Mehremič, Židek, Reintam - Zapalač (79. Ilko), Bello, Talián, Vaněk (84. Hykel), Ďuriška - Staško (74. Jurišič). Trenér: Orel.
Kolín - Třinec 1:1 (0:1)
Branky: 90.+1 Teplý - 41. Malcharek z pen. Rozhodčí: Kovařík - Kotalík, Kožár. ŽK: Biško, Kouřil, Skwarczek - Motyčka. ČK: 44. Motyčka. Diváci: 243.
Kolín: Řehák - Ježdík, Jelínek, Kouřil, Hýbl, Biško (55. Sodoma) - Veselý (82. Hurka), Skwarczek, Eliáš, Bláha (63. Mehanovič) - Teplý. Trenér: Bobek.
Třinec: Paleček - Vomáčka, Hloch, Velner - Motyčka, Hupka, Janoščín, Joukl (84. Gajdošík), Ceplák (90. Čelůstka) - Malcharek, Dedič (82. Gavlák). Trenér: Kalivoda.