Olomouc - Chomutov 5:2Olomouc zdolala Chomutov a ovládla tabulku baráže o extraligu

59. Laš 5 : 2

Hokejisté Olomouce porazili v závěrečném 12. kole baráže o extraligu v duelu dvou jistých účastníků nejvyšší soutěže Chomutov 5:2 a dostali se právě před Piráty v konečné tabulce na první místo. Dvě branky vítězů vstřelil obránce Tomáš Houdek.

Chomutov nastoupil jen s patnácti hráči v poli. Ze základní sestavy, která v pátek vybojovala doma proti Slavii postup, hráli jen obránce Šulák a útočníci McGregor, Ondřej Kaše, Chlouba a Gajovský, který zaskočil na pozici beka. Olomouc se rozloučila se sezónou v téměř plné sestavě.

Zápas měl nádech exhibice. Bylo vidět, že oba týmy spíše slaví, a hrálo se téměř bez kontaktu. Více ze hry měli Hanáci, ale rány Buce i Hermana chytil Strmeň. V 16. minutě se poprvé změnilo skóre. Herman projel obranou Pirátů a naservíroval puk Zuzinovi, který dostal domácí do vedení. Herman byl při chuti, ale únik nezakončil přesně. V 19. minutě už vedli domácí o dvě branky, když se trefil kapitán Patera.

Ve druhé části mohl navýšit vedení Hanáků obránce Janáček, ale nechal vyniknout Strmeně. V polovině utkání vystřídal v domácí brance Trvaje za potlesku tribun Vošvrda. Ve 35. minutě už se domácí fanoušci radovali z další branky po střele obránce Houdka. Stejný hráč se prosadil i na začátku třetí třetiny a po Lašově přihrávce zvýšil už na 4:0.

Vzápětí se poprvé prosadili i hosté. Na přesnou přihrávku Račuka si najel McGregor a Vošvrda poprvé inkasoval. Za 40 sekund snížil na 2:4 Kadlec. Hosté pak sáhli k power play a výsledek dovršil 109 vteřin před koncem do prázdné branky Laš.

12. kolo baráže o hokejovou extraligu
HC Olomouc - Piráti Chomutov 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 16. Zuzin (Herman, Diviš), 19. Patera (Zuzin, Buc), 35. Houdek (Ondrušek, Diviš), 42. Houdek (Kucharczyk, Laš), 59. Laš (J. Knotek) - 44. McGregor (Račuk, Bartejs), 45. M. Kadlec. Rozhodčí: Hribik, Mikula - Bryška, Skopal. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 4548.
Olomouc: Trvaj (31. Vošvrda) - Skrbek, Rašner, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Škůrek, Janáček - Matai, Patera, Buc - Kucharczyk, J. Knotek, Laš - R. Dlouhý, Marosz, T. Rachůnek - Zuzin, Diviš, Herman. Trenéři: Fiala, Dopita a Tomajko.
Chomutov: Strmeň - Šulák, Gajovský, Scalzo, Bartejs, Cestr, J. Mrázek - McGregor, Chlouba, R. Veselý - O. Kaše, Sikora, Sinisalo - M. Kadlec, Račuk, Chrpa. Trenér: B. Kopřiva a Totter.