Hradec - Slavia 0:1Škoda osmnáctým gólem v sezóně zajistil Slavii výhru

52. Škoda 0 : 1

Hradec Králové

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v předposledním 29. kole první ligy na hřišti sestupujícího Hradce Králové 1:0. Třetí výhru z posledních čtyř duelů jim zajistil krátce po přestávce kanonýr Milan Škoda, který zaznamenal svůj osmnáctý gól v ligové sezóně a na nejlepšího střelce soutěže Davida Lafatu ztrácí před posledním kolem jednu branku. Slavia se dočkala první venkovní výhry od konce února.

V prvním poločase byla lepší Slavia. Měla i šance, ale pokaždé selhala ve finální fázi. Třikrát v první půli volili její hráči špatné řešení a místo střely hledali lépe postaveného spoluhráče.

Poprvé bývalý hráč Hradce Piták, jehož nahrávku na Keniju domácí zablokovali. Podruhé záložník Deli, když poslal míč Vukadinovičovi do ofsajdu a gól tak neplatil. Podobně zkazil akci také sám Vukadinovič.

Domácí se v prvním poločase prakticky nedostali na polovinu hostů a pořádně nevystřelili.

V 52. minutě hosté rozhodli o své výhře. Kanonýr Škoda, jenž se se sparťanem Lafatou přetahuje o pozici nejlepšího ligového kanonýra, přehodil po Dostálově nákopu za obranu vybíhajícího Kuciaka a otevřel skóre. Slovenský gólman Hradce nahradil mezi tyčemi tradiční jedničku Koubka, který se zranil v minulém kole v Liberci.

Až poté se poprvé trefil mezi tyče i Hradec, útočník Vaněček však hlavičkoval velmi slabě. Domácí měli pouze jednu výraznější šanci, Vaněčkovu ránu z vápna však Berkovec vyrazil. Do dalších zajímavých situací už se ani jeden z týmů v nepříliš atraktivním utkání nedostal.

29. kolo první fotbalové ligy:
FC Hradec Králové - Slavia Praha 0:1 (0:0)
Branka: 52. Milan Škoda. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Fišer. ŽK: Nosek - Zmrhal. Diváci: 2014.
Hradec: Kuciak - Holeš, Rolko, Nosek, Plašil - Trubač (80. Chleboun), Schwarz, Čermák, Tito (14. Petrus) - Halilovič (62. Malinský), Vaněček. Trenér: Barborík.
Slavia: Berkovec - Švec, Kodr, Bílek, Dostál - Deli, Piták - V. Vukadinovič (88. Milan Černý), Kenija (60. R. Hrubý), Zmrhal - Milan Škoda. Trenér: Beránek.