Liberec - Budějovice 5:1Liberec se rozloučil se sezónou vysokou výhrou

76. Breznaník 3 : 1
85. Fleišman 4 : 1
89. Hadaščok 5 : 1

Liberec

Fotbalisté Liberce porazili v závěrečném 30. kole první ligy České Budějovice 5:1. Jihočeši vedli po brance Michala Řezáče, ale pak skóre dvěma trefami otočil Josef Šural, jenž tak stylově oslavil dnešní 25. narozeniny. Další góly domácích přidali Michal Breznaník, Jiří Fleišman a Vojtěch Hadaščok. Dynamo, které už před utkáním bylo jistým sestupujícím, obsadilo po výhře Hradce Králové v Teplicích poslední místo v tabulce.

Radost fotbalistů Liberce

Liberecký kouč David Vavruška udělal oproti středečnímu vítěznému finále Poháru FAČR několik změn v základní sestavě. Od začátku například nastoupil autor vyrovnávacího gólu Bakoš či zkušený stoper Brabec a stejně jako před týdnem v Jihlavě dostal mezi tyčemi šanci mladík Lukáč, který si připsal druhý ligový start.

Slovan začal aktivněji, ale jako první překvapivě udeřily České Budějovice. Po půlhodině se po chybě v domácí obraně dostal k míči Řezáč, položil si vracejícího se Fleišmana a střelou do prázdné branky otevřel skóre. Osmnáctiletý středopolař se v devátém ligovém utkání kariéry dočkal premiérové trefy.

Jihočeši ale vedli jen pět minut. Frýdek v pokutovém území přiťukl míč Šuralovi a ten se prosadil přesnou ranou pod břevno.

Po změně stran pak stejný hráč skóre otočil. Breznaník poslal v 58. minutě dlouhý centr na zadní tyč, kde balon sklepl hlavou Bakoš přímo před prázdnou branku, kde jej doklepl do sítě Šural. Dvanáctým gólem v této ligové sezoně potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce.

Pak přišly chvíle aktivně hrajícího Breznaníka. První dvě šance ještě neproměnil, ale v 76. minutě napřáhl z voleje a trefil se přesně k tyči. Hra hostů se rozpadla a v závěrečné pětiminutovce Slovan ještě dvakrát skóroval. Trefili se Fleišman a střídající Hadaščok.

30. kolo první fotbalové ligy:
Slovan Liberec - Dynamo České Budějovice 5:1 (1:1)
Branky: 35. a 58. Šural, 76. Breznaník, 85. Fleišman, 89. Hadaščok - 30. Řezáč. Rozhodčí: Pechanec - Pospíšil, Vysloužil. ŽK: Pavelka - Otepka. Diváci: 3875.
Liberec: Lukáč - Coufal, E. Brabec, Pokorný, Fleišman - Sackey (70. Soungole) - Frýdek, Pavelka (82. Douglas), Breznaník - Šural - Bakoš (86. Hadaščok). Trenér: Vavruška.
Č. Budějovice: Křížek - A. Dvořák, Lengyel, P. Novák, Janotka - Řezáč, Volešák (68. Otepka), Benát, Eliáš, Pešek (55. F. Vaněk) - Varadi (80. Pasecký). Trenér: Cipro.