Ml.Boleslav - Zlín 5:2Nováček ze Zlína dostal v Mladé Boleslavi lekci!

75. Zahustel 4 : 1
83. Holý (vlastní) 5 : 1
90. Železník (penalta) 5 : 2

Mladá Boleslav

Pět branek inkasovali fotbalisté Zlína v předehrávce 5. kola Synot ligy a přišli o šanci dostat se minimálně do neděle na první místo tabulky. Na hřišti Mladé Boleslavi prohrál nováček soutěže 2:5 a jeho brankář Tomáš Holý si dal navíc vlastní gól. Dvě trefy vítězů si připsal kapitán týmu Lukáš Magera a Středočeši tak dali svému trenérovi Karlu Jarolímovi tříbodový dárek k nedělním 59. narozeninám. Oba góly poražených obstaral Lukáš Železník.

Radost fotbalistů Mladé Boleslavi: (zleva) Jiří Skalák, střelec úvodního a třetího gólu domácích Lukáš Magera a Jan Chramosta.

Zlínský gólman Holý v předchozích třech ligových startech neinkasoval, ovšem v Boleslavi už jeho kouzlo protrhl v 11. minutě Magera. Na bližší tyči si naskočil na rohový kop Skaláka a Holému nedal šanci zasáhnout.

Zlín překvapivě nastoupil s pěti obránci, když se v lize poprvé v základu za poslední dva roky objevil zkušený Hubáček. Jenže už ve 24. minutě musel udělat trenér Páník v defenzivě změnu, když si Jugas odnesl ze souboje s Magerou a Holým krvavé zranění v obličeji a musel střídat.

Boleslav po vstřeleném gólu polevila a hosté zlobili. Nejprve nebezpečně střílel Poznar, ale zaskvěl se brankář Šeda, který chvíli na to vytáhl zpod břevna i hlavičku Janíčka.

Uklidnění pro domácí přišlo až ve 35. minutě po vydařeném brejku. Skalák zatáhl míč po levé straně, přes Radu se míč dostal na Bartla, který zprava poslal střílený centr na zadní tyč, kde dobíhající Čermák ve skluzu trefil odkrytou branku.

Definitivně rozhodl Magera

Zlín se vrátil dohry pět minut po změně stran. Nejprve šel z úhlu sám na brankáře Koreš, ale trefil jen Šedu. Míč se však k němu odrazil zpět, přihrál Železníkovi a zlínský kapitán střelou k tyči snížil. V 64. minutě se pak Železník hnal do další šance, jenže zamířil jen do náruče Šedy. Na druhé straně střihly nůžky Magery, ale ten míč netrefil ideálně.

Definitivní rozhodnutí tak přišlo až 20 minut před koncem, kdy se po brejku dostal k míči Magera a z 18 metrů trefil přesně šibenici. Výhru pak ještě pečetil Zahustel, který nejprve promáchl centr Bartla, ihned však následoval další centr zleva od Skaláka a Zahustel se trefil přesně hlavou.

Kuriózní situace nastala v 83. minutě, kdy se Holý snažil zabránit Barošovi ve skórování, ale centr si nedůrazným zákrokem smolně srazil do vlastní branky. Železník v závěru už jen z penalty po faulu Bartla korigoval skóre.

Fotbalová Synot liga - 5. kolo:
FK Mladá Boleslav - Fastav Zlín 5:2 (2:0)
Branky: 11. a 70. Magera, 35. Čermák, 75. Zahustel, 83. vlastní Holý - 50. a 90.+1 z pen. Železník. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Antoníček. ŽK: Malpon, Kúdela - Hubáček, Železník, Pazdera. Diváci: 3241.
M. Boleslav: Šeda - Bartl, Kúdela, Křapka, Bořil - Malpon (71. Ščuk), J. Rada - Skalák, Magera (78. Baroš), Čermák - Chramosta (59. Zahustel). Trenér: K. Jarolím.
Zlín: Holý - Pazdera (80. Jordan), Jugas (24. Malý), Hájek, Hubáček, Matějov - Železník, Janíček, Živulič, Koreš (71. Bartolomeu) - Poznar. Trenér: Páník.