Srbsko - Německo 68:66Srbsko košem vteřinu před koncem porazilo Němce

Srbští basketbalisté vyhráli i druhé utkání na mistrovství Evropy, když po Španělsku udolali i domácí Německo 68:66. O triumfu úřadujících vicemistrů světa v Berlíně rozhodl vteřinu před koncem Nemanja Bjelica.

Utkání bylo od začátku vyrovnané a žádnému z celků se nepovedlo vzdálit na více než sedm bodů. Němci hlavně zásluhou pivotů Dirka Nowitzkého a Tibora Pleisse drželi krok a 20 vteřin před koncem srovnali na 66:66. Už se zdálo, že domácí za pomoci taktických faulů dotáhnou duel do prodloužení, ale Srbům vyšla poslední akce, Miloš Teodošič našel Bjelicu a nejlepší hráč minulé sezony Euroligy rozhodl.

Estonci v rižské skupině po debaklu od Česka jasně prohráli i s Belgií. Po sedmi minutách byli pozadu už v poměru 2:22, nakonec Belgie vyhrála 84:55.