Británie - Austrálie 2:1Bratrská souhra! Murrayovi vyhráli v semifinále Davis Cupu klíčovou čtyřhru

Andy a Jamie Murrayovi udolali ve čtyřhře semifinále Davisova poháru v dramatické pětisetové bitvě australský pár Sam Groth, Lleyton Hewitt 4:6, 6:3, 6:4, 6:7, 6:4. Po čtyřhodinovém boji v bouřlivé kulise v Glasgowě získali pro Velkou Británii druhý bod a domácí tým tak před nedělními dvouhrami dělí jediné vítězství od postupu do finále, na který čekají od roku 1978.

Bratři Andy Murray (vpravo) a Jamie Murray ve čtyřhře semifinále Davisova poháru proti Austrálii urvali důležitý druhý bod.

Bratrská dvojice, která se v týmové soutěži společně představila v deblu poprvé ve čtvrtfinále proti Francii, se rychle oklepala ze ztráty prvního setu a zápas mohla ukončit ve čtvrté sadě. V těsném tie breaku ji ale bratři ztratili a hlediště v jejich rodném Skotsku mohlo explodovat nadšením až o dalších 45 minut později.

"Byl to neuvěřitelný zápas, takhle se vrátit po zklamání ze ztráty čtvrtého setu. Dál jsme si vytvářeli šance, drželi jsme při sobě, jak by bratři měli, a povedlo se nám pár slušných returnů," řekl po utkání mladší z bratrské dvojice, třetí hráč světového žebříčku Andy Murray.

Ve druhém semifinále mezi Belgií a Argentinou mají v Bruselu blíž do finále hosté. Druhý bod získali ve čtyřhře Carlos Berlocq a Leonardo Mayer, kteří zdolali domácí dvojici Ruben Bemelmans, Steve Darcis 6:2, 7:6, 5:7 a 7:6.

Ani Federer k rozhodujícímu bodu nepomohl

V Ženevě Roger Federer a Marco Chiudinelli nedokázali dotáhnout nadějně rozehranou čtyřhru a získat pro Švýcarsko rozhodující třetí bod v baráži Davisova poháru s Nizozemskem. Dvojici Thiemo De Bakker, Matwe Middelkoop před domácí kulisou v pětisetové bitvě podlehli 6:7, 6:4, 6:4, 4:6 a 1:6.

Švýcaři vedli jako jediný z týmů v baráži po pátečních dvouhrách 2:0 a dnes mohli svou příslušnost k elitě pro příští rok zpečetit. Čtvrtý set ale nedokázali dopodávat do vítězného konce a v páté sadě Nizozemci na kurtu jasně dominovali.

Druhý hráč světového žebříčku Federer bude mít šanci získat rozhodující třetí bod v úvodní nedělní dvouhře. Na poslední zápas je nominován Stan Wawrinka, který se na čtyřhru cítil po pátečním pětisetovém vítězství nad De Bakkerem unaven a přepustil místo Chiudinellimu.