Teplice - Baník 1:0Teplice připravily fotbalistům Ostravy pátou porážku za sebou

79. Jablonský 1 : 0

Teplice

Fotbalisté Ostravy prohráli v 8. kole Synot ligy v Teplicích 0:1 a stále čekají na první výhru v sezóně. O výhře Severočechů rozhodl v 79. minutě se štěstím David Jablonský a připravil tak poslednímu celku tabulky pátou porážku za sebou.

V popředí tepličtí hráči Elvis Bratanovič (vlevo) a David Jablonský (vpravo), uprostřed ostravský brankář Jiří Pavlenka.

Tepličtí chtěli před vlastními fanoušky odčinit středeční vyřazení z poháru s druholigovými Pardubicemi a v prvním poločase měli lehce navrch. Už v páté minutě hlavičkoval mimo z dobré pozice Potočný, ve 14. zakončoval pěknou kombinaci Hora, ale hostujícího brankáře Pavlenku nepřekonal, a v závěru poločasu mířil Bratanovič jen do břevna.

Domácí pokračovali v převaze i po přestávce a už po pěti minutách mohl otevřít skóre nejlepší střelec domácích Fillo, ale z dobré pozice netrefil branku. Po hodině hry po rychlém protiútoku Bratanovič sice dostal míč za Pavlenku, rozhodčí však gól kvůli ofsajdu neuznali.

Baník ve druhé půli prakticky neútočil, jenže Teplice dlouho nedokázaly tlak zúročit. Potočného pokus z hranice vápna chytil Pavlenka a poradil si i se střelou Bratanoviče. Kapituloval až deset minut před koncem, kdy se po rohu se štěstím prosadil Jablonský.

Když v závěru neproměnil jedinou šanci Ostravy střídající Červenka, udržely Teplice domácí neporazitelnost, když na Stínadlech mají bilanci tří výher a dvou remíz. Poslední Baník naopak prohloubil svou krizi pátou prohrou za sebou a v sezóně stále nezvítězil.

8. kolo fotbalové Synot ligy:
FK Teplice - Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Branka: 79. D. Jablonský. Rozhodčí: Houdek - Moláček, Hrabovský. ŽK: Breite, Lüftner - Ježdík, Narh, Pavlenka, Kukec. Diváci: 3228.
Teplice: Grigar - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Vondrášek, Breite, Vachoušek (90.+2 Matula), Fillo - Bratanovič (88. Kapolongo), Potočný (75. Kodeš). Trenér: Vavruška.
Ostrava: Pavlenka - M. Dostál, Kaša, Machovec, Holzer - Mondek (62. M. Červenka), Lásik, Kukec, Ježdík, De Azevedo (71. Engelmann) - Narh (84. Kouřil). Trenér: Korytář.