Olomouc - Zlín 1:1Zlín i v půlhodinovém oslabení uhrál s Olomoucí remízu

58. Ordoš 1 : 0
67. Koreš 1 : 1

Olomouc

Souboj nováčku mezi fotbalisty Sigmy Olomouc a Zlínem skončil v 8. kole první ligy remízou 1:1. Hanáci sice vedli po gólu Mmichala Ordoše, ale Zlín dokázal vyrovnat zásluhou Štěpána Koreše, přestože hrál od 61. minuty bez vyloučeného Tomáše Hájka.

Tomáš Poznar ze Zlína (vlevo) a Uroš Radaković z Olomouce bojují o míč.

Olomoucký trenér Kalvoda po špatném výkonu na Spartě udělal řadu změn. Poprvé nasadil uzdraveného stopera Hubníka, Rajnocha posunul do zálohy, na hrotu dostal šanci mladý Chorý a nastoupili také Houska a Ordoš.

Sigma začala aktivně, už ve 2. minutě hledal Hála centrem Ordoše, jehož hlavička ale mířila na tribunu. O jedenáct minut později šla střela z hlavy kapitána Rajnocha po rohu Vepřeka mnohem přesněji, ale nakonec skončila těsně vedle. Po půlhodině hry si Houska žádal penaltu po souboji se Živuličem, sudí Příhoda penaltový kontakt neviděl.

Druhý poločas začali lépe ševci. Po rohovém kopu vnikl do olomoucké šestnáctky Koreš a jeho zpětnou přihrávku jen těsně minuli Poznar s Vukadinovičem. Pak se ujala ofenzivní role zase Sigma a v 58. minutě se radovala. Navrátil našel za hranicí velkého vápna Ordoše a ten se trefil levačkou k tyči, Holý letěl vzduchem marně.

Akcie na vítězství domácím stouply v 61. minutě, kdy Hájek fauloval Hálu, obdržel druhou žlutou kartu a musel do kabiny. Ševce tak čekala půlhodina v deseti.

Zlín se ale nevzdal. V 66. minutě přihrál Poznar do vápna Korešovi a ten po kličce Radakovičovi prostřelil Buchtu a srovnal. Zlín byl odvážný i dál. V 77. minutě našel střídající Holík volného Železníka, jehož střelu zablokoval Radakovič na rohový kop.

Olomouc se připomněla až v 84. minutě, to hlavičkoval nad Chorý. Po chvíli to zkusil po odraženém rohu střídající Halenár, Holý byl na místě. V nastavení našel Falta přetaženým centrem Hubníka, jeho střela byla pro brankáře Zlína lahůdkou.

8. kolo první fotbalové ligy:
Sigma Olomouc - Fastav Zlín 1:1 (0:0)
Branky: 58. Ordoš - 67. Koreš. Rozhodčí: Příhoda - Vlasjuk, Hájek. ŽK: Hubník, Radakovič, Chorý - Hájek, Holý. ČK: 61. Hájek (Zlín). Diváci: 4078.
Olomouc: Buchta - Hála, R. Hubník, Radakovič, Vepřek - Navrátil (82. Falta), Ordoš, Rajnoch, Houska (82. Halenár), Petr (74. Malec) - Chorý. Trenér: Kalvoda.
Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Hubáček - V. Vukadinovič (66. Holík), Janíček, Živulič, Koreš (87. Bartolemeu) - Železník (89. Malý), Poznar. Trenér: Páník.