Slovácko - Baník 2:1Diviš vystřílel dvěma góly Slovácku vítězství nad Ostravou

11. Kukec 0 : 1
38. Diviš 1 : 1
45. Diviš 2 : 1

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka porazili v desátém kole první ligy Baník Ostrava 2:1. O vítězství se zasloužil v závěru prvního poločasu dvěma góly Jaroslav Diviš. Jediný gól Baníku vstřelil v 11. minutě Davor Kukec. Baník zůstal v tabulce se čtyřmi body poslední, Slovácko se posunulo v tabulce na šesté místo.

Při zápasu Slovácka s Baníkem zahalil celý stadión kouř z dýmovnic od ostravských fanoušků.

Do sestavy Slovácka se po měsíční přestávce zaviněné zraněním vrátil útočník Došek. Baník po prvním vítězství v minulém kole v Olomouci vsadil na útočnou hru. Poprvé zahrozil nebezpečněji už v 6. minutě Mondek, který využil nedorozumění domácích zadáků, jeho střela těsně minula branku. O pět minut později aktivní Narh našel na hranici trestného území volného Kukece, který přesnou střelou k tyči otevřel skóre utkání.

Slovácko se dostávalo do tempa jen pomalu, neboť jeho útočným akcím chyběla větší přesnost. Teprve v závěru poločasu tlak postupně narůstal. Ve 38. minutě po přesném centru obránce Reinberka Diviš levačkou pohotově poslal míč do sítě. V nastavení Došek stačil hlavou míč sklepnout Divišovi, který pro změnu pravou nohou sklepl míč podruhé za Pavlenkova záda.

Po změně stran se pokusil Baník zvýšeným pohybem získat územní převahu. Výsledkem bylo jen několik nevydařených střeleckých pokusů. Slovácko spoléhalo na pozornou defenzivu, proti které se Baník nedokázal prosadit. Blízko k vyrovnání měl v 71. po úniku Narh, který okamžik střely prováhal a domácí zadáci stačili míč odkopnout.

V 76. minutě vnikl na hřiště se světlicí jeden z fanoušků Baníku. Po krátkém přerušení utkání pokračovalo. Slovácko ještě mohlo svůj náskok v závěru zvýšit, Doškův únik ale zlikvidoval brankář Pavlenka.

10. kolo první fotbalové ligy:
1. FC Slovácko - Baník Ostrava 2:1 (2:1)
Branky: 38. a 45.+2 Diviš - 11. Kukec. Rozhodčí: Jech - Hájek, Urban. Bez karet. Diváci: 5134.
Slovácko: Heča - Chvátal, Hofmann, Břečka, Reinberk - Šumulikoski - Diviš (90. Kuncl), Sadílek (87. Daníček), Havlík, Civič (82. Hlúpik) - Došek. Trenér: Habanec.
Ostrava: Pavlenka - M. Dostál, Kaša, Machovec, Holzer - Lásik (57. Mišák), Ježdík - Narh, Kukec, Mondek (46. De Azevedo) - Červenka (70. Engelmann). Trenér: Korytář.