Sunderland - Southampton 0:1Tadič zařídil výhru Saints

Fotbalisté Southamptonu porazili ve 12. kole anglické Premier League domácí Sunderland 1:0 a figurují na sedmém místě neúplné tabulky před oběma liverpoolskými kluby. Saints tak pošesté v řadě neprohráli. Sunderland je předposlední.

Hosté vstoupili do utkání aktivně a nutili soupeře k chybám. Do první velké šance se v 16. minutě dostal Dušan Tadič, který však trefil domácího brankáře Pantilimona. O několik minut později se gólman Sunderlandu vyznamenal znovu proti senegalskému útočníkovi Mané.

V druhém poločase se probudili i Sunderland a několikrát musel hosty zachraňovat pozorný Maarten Stekelenburg. Nejdůležitější okamžik se odehrál v 69. minutě, když po faulu domácího záložníka M'Vila, proměnil penaltu srbský záložník Tadič. Černé kočky se ještě do konce utkání snažili alespoň vyrovnat, ale nizozemský brankář v dresu Saints byl proti. Sunderland tak prohrál podruhé v řadě a tři body získal jednou z posledních čtrnácti utkáních anglické ligy.