Newcastle - Leicester 0:3Vardy vyrovnal rekord, Leicester je v čele

Fotbalisté Leicesteru deklasovali ve 13. kole anglické Premier League Newcastle 3:0 a vyhoupli se do čela tabulky. Na vítězství se jednou brankou podílel i nejlepší střelec soutěže Jamie Vardy, jenž desátou brankou v řadě vyrovnal rekord Ruud vana Nistelrooije. Celkově vstřelil svůj třináctý gól v sezóně.

Útočník Leicesteru Jamie Vardy slaví gól na hřišti Newcastlu.

V St. James Parku byl k vidění ofenzivní zápas. Během první desetiminutovky hostující tým několikrát zahrozil, ale díky obětavosti domácích obránců se skóre neměnilo. Ve 41. minutě ještě brankář Newcastlu Elliot Vardyho vychytal, ale v nastaveném čase kapituloval.

V druhém poločase pokračovala dominance hostů. V 60. minutě si na Mahrezův centr naskočil Leonardo Ulloa a hlavou zvýšil na 2:0. Lišky byly při chuti a jen skvělé zákroky Roba Elliota zabránily navyšování skóre. V závěrečných minutách završil na konečných 3:0 Shinji Okazaki. Leicester je jediným týmem, který doposud vstřelil gól v každém utkání a venku neprohrál.