Southampton - Stoke 0:1Stoke zaskočilo domácí Saints

Southampton

Fotbalisté Stoke zvítězili ve 13. kole anglické Premier League v Southamptonu 1:0 a podruhé v řadě slaví výhru. Domácí naopak po dvou vítězstvích za sebou prohráli. Jediným střelcem se stal již v 10. minutě Krkic.

Saints nevstoupili do zápasu koncentrovaně. Již v 10. minutě se si na centr Pieterse naskočil Bojan Krkic a pohodlně poslal hosty do vedení. O dalších sedm minut později už to mohlo být o dvě branky, ale Shaqiriho pokus vytěsnil pohotově brankář Stekelenburg. Poté převzali iniciativu svěřenci trenéra Koemana a v 38. minutě jen těsně minul Tadič.

V druhém poločase nadále převládala aktivita domácích, jenže jejich finální pasy jim znemožňovaly jakékoliv větší příležitosti. Až v 79. minutě se ocitl v obrovské šanci Jose Fonte, ale z blízka netrefil branku. V samém závěru mohl vítězství pojistit Ibrahim Afellay, ale domácí gólman Stekelenburg předvedl bravurní zákrok. Stoke se tak na jeden bod přiblížilo sobotnímu soupeři.