Baník - Jihlava 1:2Ostrava podlehla i Vysočině a přezimuje beznadějně poslední

6. Nerad 0 : 1
31. Krejčí (vlastní) 1 : 1
44. Mešanovič 1 : 2

Ostrava

Fotbalisté Ostravy nezvládli v 15. kole nejvyšší soutěže na domácí půdě ani souboj dvou nejslabších týmů ligy a po porážce 1:2 zůstávají se čtyřmi body beznadějně poslední. O šesté porážce Baníku v řadě rozhodl ve 44. minutě Muris Mešanovič. Přestože domácí dohrávali o desíti bez vyloučeného Francise Narha, mohli vyrovnat, ale Davor Kukec v 83. minutě neproměnil penaltu.

Zleva Marek Červenka z Ostravy a Ondřej Šourek z Jihlavy.

Ostrava rozehrála svůj existenční zápas aktivně, ale hosté ji zpražili rychlou vedoucí brankou z první vážné akce. Nerad nejprve odzbrojil laxního Kukece, pak doslova zesměšnil Lásika s Machovcem a nádherné sólo korunoval i jesličkami gólmanu Pavlenkovi.

Domácím nezbylo než zariskovat a vrhnout vše do ofenzívy. Aktivním presinkem se jim Vysočinu povedlo i zatlačit. Machovec své selhání mohl odčinit ve 22. minutě, hlavou lízl míč po Kukecově rohu, ale jihlavská obrana nebezpečí odvrátila. Ostrava přesto vytoužený gól ofenzivním elánem vydřela. Po velkém závaru v jihlavském vápně Vaculík tečoval Mičolovu ránu do břevna a odražený balon ve zmatku jihlavský stoper Krejčí omylem uklidil z malého vápna do vlastní sítě.

Hostujícího brankáře Hanuše pak pořádně vyděsil a protáhl ještě dělovkou z dvaceti metrů Lásik, ale co Ostrava perně vybojovala, devalvovala tradičními dírami v defenzívě. Vaculík těsně před poločasem přes Ježdíka prošel po pravé straně jako nůž máslem a Mešanovič na jeho centr pouze nastavil placírku.

Domácí měli i po změně stran územní převahu, ale na zformovanou obranu soupeře neměli recept a kvalitu ve finální fázi. Přítížil jim v 65. minutě navíc Narh, který naprosto nesmyslně na útočné polovině zepředu ve skluzu zajel do Marka a musel do sprch. Ránu z milosti mohl domácím uštědřit Mešanovič. Deset minut před koncem zůstal sám v pokutovém území, ale z otočky Pavlenku neprostřelil.

Ostrava i v deseti sahala po remíze. Marek v 83. minutě stáhl v šestnáctce Červenku, jenže Kukecovu penaltu Hanuš vystihl a vyrazil. Baník tak má v polovině soutěže na kontě pouhé čtyři body a v historii samostatné soutěže byla horší pouze Dukla, která v 15 kolech ročníku 1994/1995 získala jen dva body. Jihlava se naopak vítězstvím poslední Ostravě vzdálila už na jedenáct bodů.

Fotbalová Synot liga - 15. kolo:
Baník Ostrava - Vysočina Jihlava 1:2 (1:2)
Branky: 31. vlastní Krejčí - 7. Nerad, 44. Mešanovič. Rozhodčí: Julínek - Pelikán, Hájek. ŽK: Mičola, Machovec, Kaša - Šourek, Marek, Krejčí. ČK: 65. Narh (Ostrava). Diváci: 1985.
Ostrava: Pavlenka - M. Dostál, Kaša, Machovec, Ježdík - Lásik (81. Mondek), Mišák (52. De Azevedo) - Narh, Kukec, Mičola (62. Szotkowski) - M. Červenka. Trenér: Korytář.
Jihlava: Hanuš - Kukol, Šourek, J. Krejčí, Šulek - Marek, Jánoš (86. Demeter) - Vaculík (70. Kryštůfek), Nerad, Quintero (46. Fulnek) - Mešanovič. Trenér: Bokša.