Stoke - Manchester City 2:0Arnautovič znemožnil lídra

Stoke

Fotbalisté Stoke City si v 15. kole anglické Premier League vyšlápli na vedoucí Manchester City a zvítězili 2:0. Výhru režíroval rakouský útočník Arnautovič, který vstřelil oba góly.

Video již není dostupné

Svěřenci kouče Marka Hughese, který v minulosti vedl právě lavičku Citizens, zaskočili soupeře již v úvodních minutách. V 7. minutě se poprvé před fanoušky uvedl Marko Arnautovič. Shaqiri poslal balón do vápna a šestadvacetilý útočník překonal Harta. O několik minut později to bylo už o dvě branky, když znovu využil Shaqiriho přihrávku. V závěru poločasu mohl Rakušan dovršit hattrick, ale ve vyložené šanci trefil pouze tyč.

Po změně stran se sice začali více prosazovat favorit, ale brankář Butland byl vždy na správném místě. V 71. minutě se prodral do zakončení Bojan Krkič, jenže selhal. V posledních minutách přišel tlak hostujícího mužstva, ale Delph ani Sterling nemířili přesně. Citizens tak prohráli na Britannia Stadium podruhé, tentokrát však stratég Hughes byl na straně vítězů.