Jihlava - Zlín 2:2Jihlava remizovala se Zlínem a přezimuje mimo sestupové pásmo

34. Vaculík (penalta) 1 : 1
74. Koreš 1 : 2
84. Mešanovič 2 : 2

Jihlava

Fotbalisté Jihlavy v 16. kole první ligy doma zachránili remízu 2:2 s nováčkem Zlínem a přezimují těsně nad sestupovým pásmem o bod před Olomoucí. Na trefu hostujícího Lukáše Železníka ještě do pauzy odpověděl z penalty Lukáš Vaculík. Ve druhém poločase poslal Zlín podruhé do vedení Štěpán Koreš, ale v 83. minutě zařídil Vysočině alespoň bod Bosňan Muris Mešanovič.

Hráči Jihlavy se radují z gólu Murise Mešanoviče (třetí zprava).

Zlín vyhrál předchozí tři ligové zápasy a i v Jihlavě začal výborně. Už ve 13. minutě Poznar po centru za obranu hlavičkou uvolnil kapitána Železníka, který nedal jihlavskému brankáři Hanušovi šanci a dal svůj osmý gól v sezóně.

Domácí o sobě dali důrazně vědět až po půlhodině hry, kdy Mešanovič po centru do vápna hlavičkoval těsně vedle zlínské branky. Po dalším jihlavském útoku už následovala penalta. Jugas v 34. minutě fauloval ve vápně Mešanoviče a tradiční exekutor pokutových kopů Vaculík střelou k pravé tyči srovnal.

Hned o dvě minuty později se dostal mezi obránce znovu Mešanovič, ale sám před gólmanem Holým trestuhodně přestřelil. Po hodině hry brankář Holý chyboval v rozehrávce a Nerad vysunul Mešanoviče, který v tutovce znovu selhal a nastřelil jen gólmana Fastavu.

Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Vukadinovič dostal volný prostor na pravé straně, poslal přihrávku na malé vápno, kterou Koreš v 74. minutě bez problémů zužitkoval.

Mešanovič v závěru proměnil alespoň jednu z mnoha svých šanci. Šulek nacentroval do šestnáctky na Fulneka, který hlavou přistrčil míč k zakončujícímu bosenskému kanonýrovi.

16. kolo první fotbalové ligy:
Vysočina Jihlava - Fastav Zlín 2:2 (1:1)
Branky: 34. Vaculík z pen., 83. Mešanovič - 13. Železník, 74. Koreš. Rozhodčí: Pechanec - J. Paták, Ratajová. ŽK: Nerad, Marek - Holý. Diváci: 2789.
Jihlava: Hanuš - Kryštůfek, Šourek, Tlustý, Šulek - Jánoš, Marek - Kukol (69. Fulnek), Nerad (77. Dvořák), Vaculík - Mešanovič. Trenér: Bokša.
Zlín: Holý - Pazdera, Hájek, Jugas, Matejov - V. Vukadinovič (77. Hubáček), Živulič, Janíček (68. Holík), Koreš - Železník (81. Malý), Poznar. Trenér: Páník.