Everton - Crystal Palace 1:1Crystal Palace veze z Evertonu bod, porážce Toffees zabránil Lukaku

Liverpool

Fotbalisté Evertonu remizovali v pondělní dohrávce 15. kola Premier League před vlastním publikem s týmem Crystal Palace 1:1. Góly se diváci v Goodison Parku dočkali až v závěru. Orly dostal do vedení v 76. minutě Dann, o pět minuty později však zařídil domácím alespoň bod Lukaku. Celek z Liverpoolu díky trefě belgického útočníka bodoval v anglické nejvyšší soutěži popáté za sebou.

Video již není dostupné

Hosté mohli jít brzy do vedení, hlavičku Wickhama však skvěle zlikvidoval brankář Howard. O pět minut později byl blízko gólu domácí Lukaku, jenže jeho rána levačkou rozezvučela pouze pravou tyč.

Brankovou konstrukci orazítkoval po změně stran i Everton, když přímý volný kop Barkleyho nešťastně přizvedl hlavou do břevna Wickham. Když se posléze neujala ani parádní rána Cleverlyho, přišel pro domácí Toffees trest. V 76. minutě zahrávali hosté rohový kop, na načechraný balón si naskočil stoper Dann a Howard poprvé kapituloval.

VIDEA ze zápasů 15. kola Premier League
Everton - Crystal Palace 1:1
Domácí bodovali v Premier League popáté v řadě - Orli prohráli jediné z posledních pěti utkání
Newcastle - Liverpool 2:0
Na obou gólech se podílel Wijnaldum - Straky podruhé v sezóně udržely doma čisté konto - Reds poprvé pod trenérem Kloppem prohráli v anglické lize na hřišti soupeře
Chelsea - Bournemouth 0:1
Courtois po třech měsících znovu chytal za Blues - Obhájce titulu prohrál doma čtvrtý z osmi duelů - Bournemouth se vymanil ze sestupových pozic
West Bromwich - Tottenham 1:1
Kohouti už ve 14. zápase za sebou v lize neprohráli a vyrovnali svou sérii z roku 1985
Watford - Norwich 2:0
Watford vyhrál podruhé v řadě a posunul se do první desítky - Norwich čeká na vítězství už tři zápasy
Swansea - Leicester 0:3
Leicester se posunul do čela tabulky - Ve Swansea skončila střelecká série Vardyho, který se prosadil v předchozích jedenácti utkáních a stanovil rekord od založení Premier League - Mahríz se blýskl hattrickem
Southampton - Aston Villla 1:1
Svatí remizovali po předchozích dvou porážkách
Manchester United - West Ham 0:0
Rudí ďáblové drží na Old Trafford ligovou neporazitelnost - V sestavě United chyběl kanonýr Rooney
Arsenal - Sunderland 3:1
Brankáře Čecha už potřetí v této sezóně překonal vlastní spoluhráč - Gunners se radovali z výhry po třech bodových ztrátách
Stoke - Manchester City 2:0
Oba góly zařídil Arnautovic - Manchesterský tým prohrál se Stoke teprve podruhé ze třinácti vzájemných zápasů v PL - City čekají v lize na výhru na venkovním hřišti už čtyři utkání

Radost Orlů ovšem trvala jen malou chvíli. V 81. minutě Barry přihrával na zadní tyč a Lukaku zblízka srovnal na 1:1.

Everton zaznamenal sedmou remízu v probíhající ročníku Premier League a je devátý. Crystal Palace je se ziskem 23 bodů šestý, na pátý Tottenham ztrácí tři body.