Crystal Palace - Southampton 1:0Crystal Palace uspěl se Southamptonem

Londýn

Fotbalisté Crystal Palace porazili v 16. kole anglické Premier League Southampton 1:0 a přiblížili se pohárovým místům. Jediný gól zařídil Yohan Cabaye.

Video již není dostupné

Eagles nastupovali do utkání v londýnském Selhurst Parku s tristní bilancí jednoho vstřeleného gólu v posledních sedmi vzájemných zápasech. Již první akce nasvědčovala, že chtějí tentokrát domácí tuto statistiku utnout. Po 20. minutách napřáhl Bolasie, ale pozorný gólman Gazzaniga ještě brance zabránil. Hráči Crystal Palace byli aktivnější a v závěru poločasu se prosadil Francouz Cabaye.

Po přestávce se osmělili hosté, ale výrazné příležitosti si vypracovali až v samém závěru. Long měl na kopačce vyrovnání, ale ve 4. minutě nastavení Hennesseyho nepřekonal. Pardewovi svěřenci se tak po dvanácti utkáních dočkali výhry proti Southamptonu a posunuli se na šesté místo neúplné tabulky. Saints naopak nevyhráli počtvrté za sebou.