Newcastle - Everton 0:1Cleverley zajistil výhru Evertonu až v nastavení

Newcastle

Fotbalisté Evertonu zvítězili v 18. kole anglické Premier League na hřišti Newcastlu 1:0 a po pěti zápasech bez výhry si připsali tři body. O výhře rozhodl v nastaveném čase Tom Cleverley.

Video již není dostupné

Svěřenci španělského kouče Martinéze dominovali po celé utkání. Diktovali tempo hry a domácí pustili jen ojediněle do vážnějšího protiútoku. Ve 28. minutě se poprvé zaskvěl domácí brankář Elliot, když zasáhl proti střílejícímu Lukakovi.

Hosté po přestávce pokračovali v dobývání branky Newcastlu a jen zásluhou výborně připraveného Elliota bylo skóre bez branek. Po hodině hry Lukaku opět neuspěl v souboji s irským gólmanem. V samém závěru se Toffees dočkali. V poslední nastavené minutě se po rohovém kopu prosadil Cleverley. Domácí Straky tak po třech zápasech znovu nebodovaly a pohybují se v sestupovém pásmu.