Manchester Utd. - Swansea 2:1United ukončili dlouhé čekání na výhru

Manchester

Fotbalisté Manchesteru United porazili ve 20. kole anglické Premier League Swansea 2:1 a ukončili osmizápasovou sérii bez vítězství.

Rudí ďáblové začali aktivně a od začátku nepouštěli soupeře k balónu. Po půl hodině poprvé zahrozili hosté. Routledge z vápna vystřelil, ovšem David de Gea předvedl pohotový zákrok. Na druhé straně se ke konci zaskvěl gólman Fabianski proti Matovi.

Na začátku druhé půle si na Youngův centr naskočil Anthony Martial a překonal bezmocného Fabianskiho. Swans se však nevzdávali a v 64. minutě nastřelil tyč Ayew. O pár minut později vyrovnal Sigurdsson. Rozhodující gól vstřelil Wayne Rooney, jenž zakončil krásnou kombinaci s Martialem. Anglický střelec dal 188. gól v Premier League a osamostatnil se na druhé příčce historických tabulek, kterým vévodí Alan Shearer s 260 brankami. V nastavení mohl vyrovnat Williams, ale španělský gólman v dresu Manchesteru skvěle zakročil. United se tak na devátý pokus dočkali vítězství.