Ml.Boleslav - Baník 3:0Baroš zničil Baník, Petrželovi návrat na ligovou scénu zhořkl

14. Baroš 1 : 0
51. Baroš 2 : 0
87. Čermák 3 : 0

Mladá Boleslav

Hořký návrat na nejvyšší tuzemskou fotbalovou scénu prožil trenér Vlastimil Petržela na lavičce Ostravy. Zkušený kouč se beznadějně posledního Baníku chopil během zimní přestávky a s dramaticky přestavěným kádrem marně vzdoroval ambiciózní Mladé Boleslavi, které tři body zajistil dvěma zásahy skvělý Baroš.

Útočník Mladé Boleslavi Milan Baroš oslavuje gól na 1:0 proti Baníku Ostrava.

Domácí udeřili hned z první vydařené akce, kdy Baroš na polovině hřiště sklepl míč pro Kyselu, který na pravé straně našel rozběhnutého Chramostu a jeho kolmici napálil do sítě neomylně Baroš - 1:0. Následně autor vedoucí branky domácích hledal za obranou Baníku rozběhnutého Chramostu, ovšem útočníkovi domácích sebral v poslední chvíli míč vyběhnuvší brankář Šrom.

Ostravští se sice snažili kombinovat, jenže domácí jejich snahu bez větších potíží eliminovali. Zejména proto, že hostující borci si mnohdy počínali příliš naivně či zbrkle, v blízkosti pokutového území Středočechů byl pak respekt až příliš velký, i proto Šeda neměl za první poločas žádnou práci.

Naopak Boleslavští mohli náskok navýšit, jenže po centru Kysely z pravé strany pálil Kalabiška těsně vedle, a protože úspěch nepřinesl ani žádný z kolmých pasů za ostravskou obranu, držel Baník v půli lichotivý stav.

Hned po obrátce se však situace měnila, když na Kyselův centr si naběhl Baroš a hlavou přidal druhou trefu. Boleslavští pak zápasu dominovali. Čermák, Přikryl a Takács však v dobrých pozicích pálili mimo.

Definitivní podobu výsledku dali domácí čtyři minuty před koncem, kdy Klobása za obranou Baníku našel rozběhnutého Čermáka pálící přesně k tyči. Středočeši tak i bez dvou nejproduktivnějších hráčů podzimu Skaláka a Zahustela potvrdili vizitku nejlepšího ofenzivního týmu soutěže.

17. kolo první fotbalové ligy:
FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 3:0 (1:0)
Branky: 14. a 51. Baroš, 87. Čermák. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Caletka. ŽK: Hrubý, Mondek, Kaša (všichni Ostrava). Diváci: 4604.
M. Boleslav: Šeda - Kysela, Kúdela, Polom, Fleišman - Čermák, Ščuk, Jánoš, Kalabiška (64. Přikryl) - Baroš (84. Klobása), Chramosta (76. Takács). Trenér: K. Jarolím.
Ostrava: Šrom - Sukup, Kaša, Honiš (39. Matěj), Granečný - Mondek, Hrubý, Lásik, Ožvolda (82. De Azevedo), Holzer - O. Šašinka. Trenér: Petržela.