Karlovy Vary - Chomutov 1:6Chomutov uspěl venku po deseti duelech

44. Ölvecký 1 : 4
49. Rutta 1 : 5
50. Račuk 1 : 6

Karlovy Vary

Hokejisté Chomutova vyhráli ve 46. kole extraligy na ledě posledních Karlových Varů 6:1 a rázně ukončili sérii deseti porážek v halách soupeřů. Piráti na venkovní výhru čekali od 29. listopadu, kdy zvítězili v Hradci Králové 4:2. Svěřenci kouče Vladimíra Růžičky staršího se díky tomu na sedmém místě přiblížili šesté Olomouci na rozdíl tří bodů.

Brett Skinner z Chomutova na ilustračním snímku

Domácí Energie nastoupila v podkrušnohorském derby už s uzdravenými obráncem Benákem a poprvé před domácím publikem i s útočníkem Haščákem, který se v prvním utkání po zranění blýskl v Mladé Boleslavi dvěma góly.

Po opatrném úvodu se první osmělili domácí, ale střely Huny a Osmíka z předbrankového prostoru pokryl Kristan. V prvních dvaceti minutách byla Energie živější, ale větší brankovou příležitost si nevytvořila. Chomutov byl nebezpečnější.

Velkou příležitost měl v sedmé minutě Pospíšil, ale jeho střela minula odkrytou branku. O čtyři minuty později skončilo Jánošíkovo nahození na horní tyči Závorkovy branky. Piráti se dočkali vedení 11 vteřin před první pauzou, kdy Hřebejkovu přihrávku zužitkovat zblízka Kämpf.

Karlovarským hokejistům se podařilo vyrovnat ve 28. minutě, kdy Gríger vyhrál vhazování a střelou od modré čáry Sičák překonal Kristana. Z nerozhodného stavu se ale domácí dlouho netěšili. Ve 30. minutě se po tlaku v útočném pásmu odrazil puk od brusle Pospíšila za Závorkova záda. Branku potvrdil videorozhodčí a Piráti znovu vedli.

Chomutov převzal aktivitu a zejména Červenkova formace dělala domácí obraně velké problémy. Suverénně nejproduktivnějšího hráče extraligy navíc ve 36. minutě zastavil jen za cenu faulu Benák a jeho vyloučení potrestal David Květoň.

V závěrečném dějství Chomutov, který v předešlých deseti duelech venku získal jen dva body, dovršil debakl Energie. Ve 44. minutě si mezi kruhy nabruslil Ölvecký a prosadil se střelou zápěstím. Pak se trefil při Baránkově vyloučení ránou od modré čáry bek Rutta a zaznamenal desátou branku v sezoně. Výsledek dovršil deset minut před koncem po Červenkově třetí asistenci v utkání Račuk.

46. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - Piráti Chomutov 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)
Branky a nahrávky: 28. Sičák (Gríger) - 20. Kämpf (Hřebejk, Jánošík), 30. Pospíšil (Rutta, Červenka), 37. D. Květoň (Kämpf), 44. Ölvecký (Sklenář, Šidlík), 49. Rutta (Červenka, Tomica), 50. Račuk (Červenka, Pospíšil). Rozhodčí: R. Svoboda, Hrubý - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:2. Diváci: 2864.
Karlovy Vary: Závorka - J. Tomeček, Bičánek, M. Rohan, Gulaši, Baránek, Sičák, Benák - J. Svoboda, Marosz, Rachůnek - Huna, Kůs, Vachovec - V. Tomeček, Haščák, Gorčík - Osmík, Gríger, Koblasa. Trenéři: Mlejnek a Antonik.
Chomutov: Kristan - Rutta, Skinner, Valach, Jánošík, Šidlík, Pereťagin, Tejnor - Pospíšil, Červenka, Tomica - D. Květoň, Kämpf, Hřebejk - Ölvecký, Dušek, Sklenář - D. Kaše, Chlouba, Račuk. Trenéři: V. Růžička st., B. Kopřiva a J. Šťastný.