Bournemouth - Southampton 2:0Nejdřív strach o rozhodčího, potom výhra po 58 letech

Londýn

Zápas mezi Bournemouthem a Southamptonem, který skončil výhrou domácích 2:0, přinesl v první půli dramatickou situaci. Mezi střídačkami zkolaboval čtvrtý rozhodčí Kevin Friend, udeřil se do hlavy a musel být odvezen do nemocnice. Jeho místo o poločase zaujal jiný sudí Dean Treleaven, který na zápas dorazil jako divák.

Jižanské derby bylo pro nováčka velkou výzvou. Vždyť o záchranu usilující Bournemouth doma v lize Soton nepřemohl už dlouhých 58 let!

Cherries udeřili v 31. minutě ze standardky. Forster ještě Ritchieho přímý kop dokázal vyrazit, stoper Cook už ovšem důraznou dorážkou poslal míč do sítě. Když Afobe v 79. minutě zvýšil na 2:0, bylo jasné, že vytoužené vítězství mají domácí na dosah.

Dočkali se ho, a tak mají velmi dobré vyhlídky na záchranu.