Liverpool - Manchester City 3:0Reds rozstříleli Manchester City

Fotbalisté Liverpoolu deklasovali na vlastním stadiónu v rámci 28. kola anglické Premier League Manchester City 3:0 a poprvé v novém kalendářním roce zvítězili na domácí půdě.

Šlágr mezi věhlasnými soupeři na Anfield Road se nesl v duchu odplaty za nedělní finále Ligového poháru. Domácí byli aktivnější a udeřili ve chvíli, kdy se Citizens pomalu nadechovali k náporu.

Po půl hodině se z velké dálky rozhodl ke střele Lallana a k údivu všech v čele s Jürgenem Kloppem se mohl radovat z úvodní branky. Před přestávkou se po rychlé kombinaci prosadil James Milner a navýšil na 2:0. V samém závěru hlavičkoval po rohovém kopu Argentinec Agüero, jenže trefil jen Milnerovu ruku, po níž se neodpískala ani penalta.

V druhém poločase zvýšil na konečných 3:0 Roberto Firmino a demonstroval tak nemohoucnost manchesterského klubu. Svěřenci Manuela Pellegriniho prohráli tři ligová utkání v řadě poprvé od listopadu 2008.