Manchester Utd. - Watford 1:0United porazili Watford a dotáhli se na městského rivala

Fotbalisté Manchesteru United porazili ve 28. kole anglické Premier League Watford 1:0 a bodově se dotáhli na čtvrtý Manchester City.

Atraktivní utkání chudé na branky viděli diváci na Old Trafford. Domácí se pomalu vymanili z hluboké krize a poslední čtyři zápasy vyhráli s dvanácti vstřelenými góly. Velkou příležitost měl ve 20. minutě domácí Schneiderlin, jenže scházela přesnější zakončení. Poté převzali iniciativu hosté a nejlepší střelec Hornets Ighalo se do konce půle ocitl ve třech slibných šancích, ovšem ani jednu tutovku v úvodní gól nepřetavil.

Po změně stran měli více možností ke skórování opět hráči Watfordu, ale Prodl ani Ighalo proti brankáři de Geovi neuspěli. Rudí ďáblové se v závěru zkoncentrovali a v 83. minutě rozhodl utkání Mata z přímého volného kopu. Svěřenci kouče van Gaala tak poprvé od listopadu vyhráli dva duely Premier League za sebou a jediná trefa dělí Manchester United od jubilejní 1000. ligové branky na stadiónu Old Trafford.