Litvínov - Vítkovice 2:1 PPHübl zařídil v prodloužení výhru Litvínova nad Vítkovicemi

37. Kovář 0 : 1
51. Lukeš 1 : 1
63. Hübl 2 : 1

Hokejisté předposledního Litvínova zdolali v v závěrečném 52. kole základní části extraligy Vítkovice 2:1 v prodloužení a přiblížili se v boji o únik baráži dvanáctým Pardubicím na dva body. Jedenácté Vítkovice mají před startem skupiny o 11. až 14. místo, kde se hraje šest kol, před Litvínovem náskok jedenácti bodů. Obrat v utkání dovršil v čase v 62:12 v přesilové hře Viktor Hübl.

Litvínovští hokejisté se radují z vítězství.

Jako první prověřil vážněji vítkovického gólmana Bartošáka obránce Pavlík. Větší šanci měli v páté minutě při vlastním oslabení hosté. Poté, co po potyčce hostujícího Kováře s Dudou dostal vítkovický zadák o dvě trestné minuty více, byl blízko gólu Burger. Po jeho pokusu pomohla Janusovi tyč. Za domácí nepřekonal v přesilovce Bartošáka Piroš.

Ostravané přečkali oslabení a pak měl další jejich možnost Štencel, ale litvínovský gólman zasáhl betonem. Další možnost Vítkovic měl Němec a při Hanzlově trestu kryl Janus Hovorkovu ránu. Domácí se neprosadili při Hlinkově trestu a mohli při své přesilovce naopak inkasovat, ale Janus Hovorkův únik kryl.

Na přelomu první a druhé třetiny po faulech Pavelky a Frola odolala Verva 43 vteřin v oslabení tří proti pěti. Pak šel pykat ještě Duda a Vítkovice nevyužili dalších 27 sekund výhody dvou hráčů v poli. V 25. minutě mohli skórovat domácí, ale Hanzl po Kubátově přihrávce netrefil odkrytou branku a v další šanci trefil Bartošákův beton.

Litvínov se také neprosadil při trestech Kováře a Kloka, při vyloučení domácího Lukeš měli příležitosti Vandas a Sloboda. Při Trávníčkově vyloučení ale už hosté udeřili. Trefil se nekrytý obránce Kovář. Při trestu Hanzla už se Severočeši ubránili.

Do třetí třetiny vstoupili domácí aktivněji s touhou po obratu, ovšem dlouho se nemohli prosadit. V 47. minutě si puk vyměnila kompletní první formace a střela vyšla na Gerháta, ale Bartošák zasáhl lapačkou. Až v 51. minutě našel křížným pasem Hübl volného Lukeše, který ránou bez přípravy vyrovnal.

Odpovědět mohl Zdráhal, který zůstal osamocený před Janusem, ten ale svůj tým podržel a tak utkání dospělo do prodloužení. V něm byl vyloučen obránce Philipp a početní výhodu dokázal střelou z otočky využít Hübl.

52. kolo hokejové extraligy:
HC Verva Litvínov - HC Vítkovice Steel 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 51. Lukeš (Hübl, Frolo), 63. Hübl (Lukeš) - 37. Kovář (M. Hlinka). Rozhodčí: Hodek, Souček - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 7:7, navíc Duda 10 min. - Philipp 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4105.
Litvínov: Janus - Chaloupka, Kubát, T. Pavelka, Z. Sklenička, F. Pavlík, Gula, Frolo - Gerhát, Hübl, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, M. Hořava - Duda, K. Reichel, Trávníček - Jurčík, Válek, Piroš. Trenéři: Rulík a Šlégr.
Vítkovice: Bartošák - Čerešňák, Kovář, Štencel, Philipp, Sloboda, Klok - Olesz, M. Hlinka, P. Kafka - Vandas, Kolouch, Kucsera - P. Zdráhal, Balán, Hovorka - Szturc, Burger, E. Němec. Trenéři: Svozil a Petr.